Zpět

Yoda lis na olej zelený

Vaše zdraví. Váš olej. Domací lis na olej. YODA!

Yoda lis na olej zelený

Doprava zdarma

Výrobce
Yoda
Kód
ylnoze
EAN
Dostupnost
Do 2 dnů
Naše cena s DPH
10 490,00 Kč / ks

Volitelné parametry produktu

ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží Yoda lis na olej zelený

Na trhu se objevila novinka – první vysoce výkonný lis Yoda na výrobu za studena lisovaných olejů pro domácí použití. Výtěžnost lisu se pohybuje mezi 30 až 80 % v závislosti na olejnatosti použitých ořechů či semen.

Tento olejový lis má sedm druhů předvoleb, které vám umožní vybrat ideální variantu pro daný typ semínek. Na výběr máte z možností: arašídy, sezam, slunečnicová semínka, řepka, lněné semínko, vlašské ořechy a mix semínek. Další typy olejnatých semen jsou uvedeny v manuálu a je k nim vždy přiřazen vhodný program pro lisování. Nastavení stroje se liší dle tvrdosti a olejnatosti lisovaných semen. Zvolený program určuje teplotu u konce šroubovice (místo kde vypadává suchý odpad) a tlak potřebný pro ideální extrakci oleje.

Výsledkem je tak za studena lisovaný olej (panenský olej), kde teplota oleje nikdy nepřesáhne 40 °C, díky čemuž nedochází k degradaci oleje (důležité nenasycené mastné kyseliny jsou totiž náchylné na vysoké teploty, které způsobují jejich rozklad).

Vylisování 100 g semen zabere pouze 3–5 minut – čas lisování se totiž liší dle druhu použitých olejnatých semínek (například doba lisování oleje ze sezamu je nižší než u vlašských ořechů). Vzhledem k tomu, že používáme technologii lisování za studena, olej je nerafinovaný a zachovává si všechny cenné látky, jako jsou enzymy, vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny atd.

Olej lisovaný za studena si udržuje přirozenou vůni, která vašim pokrmům dodá nezaměnitelnou chuť i aroma. Čerstvý olej není vždy čirý (na rozdíl od těch v obchodě), ale obsahuje drobné usazeniny, které klesnou ke dnu nádoby – tyto usazeniny však nejsou nijak závadné a z komerčních produktů se odstraňují čistě z estetických důvodů.


Jak správně pracovat s lisovacím přístrojem Yoda

Parametry

Parametry produktu Yoda lis na olej zelený

Název parametru Hodnota parametru
Hmotnost 6,8 kg
Příkon 180 W
Rozměry (Š x H x V): 18 x 36 x 27 cm
Záruka 5/3 (motor/díly)
false