Zpět

Yden CI lis na olej + dárek a doprava ZDARMA

Přírodní panenské za studena lisované oleje lze nyní snadno připravit ze semínek a ořechů v pohodlí vlastního domova. Tyto oleje mají bohatou chuť i aroma, a co víc – jsou zdrojem velkého množství zdraví prospěšných látek

Doprava zdarma Novinka Doporučujeme Sleva

Výrobce
Yden
Kód
yloci
EAN
8809243252519
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
10 490,00 Kč / ks

Volitelné parametry produktu

ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží Yden CI lis na olej + dárek a doprava ZDARMA

Nový lis Yden disponuje moderním designem, snadným ovládáním i čištěním, tichým chodem a vysokou výtěžností olejů. Vaše pokrmy, saláty, omáčky a dresinky díky výtečným domácím olejům získají zcela nový rozměr a jistě si je ihned zamiluje celá vaše rodina.

 

Přednosti lisu CI by Yden:ci_oilpresso_71

  • jednoduché ovládání pouze jedním tlačítkem bez nutnosti nastavování
  • bezpečnostní pojistka a automatické jištění proti přetížení a přehřátí
  • automatické vypnutí, jakmile v násypce dojdou suroviny
  • odolné materiály s dlouhou životností, bezproblémový provoz
  • čistý a moderní design
  • jednoduché sestavení i čištění ve dvou krocích, úspora času
  • čerstvý domácí olej z rozmanitých semínek či ořechů

2016_05_09_140159


Různé oleje, široká škála výživných látek a benefitů 

Oleje z rozličných surovin obsahují nejrůznější látky prospěšné pro naše zdraví. Nyní máte možnost zjistit, jak vám mohou jednotlivé druhy oleje pomoci při řešení zdravotních problémů či jiných výživových nedostatků.


 
Semínka slunečnice – jsou vhodná jako prevence cévních chorob a různých nemocí, které přicházejí se stářím. Slunečnicové oleje jsou bohaté na fytosteroly, což jsou rostlinné oleje. Doporučujeme je zakomponovat do zeleninových pokrmů a míchaných směsí.
Semínka Perilla – jsou bohatá na omega 3 mastné kyseliny, které prospívají správnému fungování cévního oběhu, jsou dobré pro tepny a  přispívají ke snížení cholesterolu. Využití nacházejí hlavně v zeleninových pokrmech, různých salátech a lehkých jídlech.
Vlašské ořechy – mají menší počet kalorií a podporují cirkulaci krve. Vhodná je jejich kombinace s dresinky na saláty, lehkými zeleninovými pokrmy, míchanými směsmi nebo grilovanými pokrmy.
Lněné semínka – obsahují omega 3 mastné kyseliny a lignany (látky, které vyrovnávají ženské hormony a jsou vhodné zejména pro ženy během menopauzy).
Piniové oříšky – mají podobně jako vlašské ořechy nižší kalorie, obsahují velké množství rostlinných olejů a napomáhají dobré cirkulaci krve. Lze je připravovat společně s dresinky salátů, lehkými zeleninovými jídly a míchanými či grilovanými pokrmy.
Konopná semínka – jsou bohatá na proteiny, polynenasycené mastné kyseliny, omega 6 a omega 3 mastné kyseliny a nerozpustné vlákniny. Také jsou výborným zdrojem tokoferolů, antioxidantů a vitamínu E.

 

Všechny užitečné informace k použití a vlastnostem různých olejů a tuků si můžete přečíst v tomto článku

2016_05_09_140229


Snadné používání

Lis na olej Yden má jednoduchý systém obsluhy a snadno se čistí i udržuje. Při následném lisování rozdílných surovin stačí hřídele a síto jednoduše otřít hadříkem. Po ukončení veškerého lisování se odstraní zbylé usazeniny. Celý proces čištění je otázkou pouhých několika minut.


Bezpečnost především

Lis Yden pracuje pouze tehdy, když jsou všechny díly a víko násypky pevně na svém místě. V případě, kdy není přístroj správně sestaven, nelze lis spustit. Přístroj se také automaticky zastaví v situaci, kdy dojde k přehřátí či přetížení, anebo jakmile je násypka bez surovin. Díky všem těmto pojistkám je zařízení velmi bezpečné a manipulace s ním snadná.

 

Tipy a triky

1) Používejte suché suroviny.

K získání optimálního množství olejů používejte suché (nemáčené) suroviny. Suroviny s vlhkostí přes 10 % mohou způsobit nedostatečné výsledky lisování. Doporučujeme suroviny nejprve vysušit v sušičce nebo v troubě.

2) Nechte vylisovaný olej usadit po dobu 15–30 minut.

Čerstvě lisované oleje jsou zpočátku obvykle neprůhledné či matné a mírně pěnivé. Sedimentace do čistoty obvykle trvá po dobu 15–30 minut. Pěnivé povrchy čerstvě lisovaných olejů jsou běžné a nejsou na závadu.

3) Uchovávejte olej v tónovaných lahvích nebo sklenicích.

Aby se zabránilo rychlému žluknutí oleje, doporučujeme jej uložit do tmavých skleněných lahví jako prevenci poškození oleje slunečním světlem. Uchovávejte lahve s oleji v chladu nebo při teplotě pod 20 °C. Nicméně se vyvarujte rovněž teplot pod 0 °C.

4) Výtěžnost oleje se může lišit podle kvality a stáří surovin. 

Při zpracování semínek je třeba brát na zřetel, že různé suroviny mají různou výtěžnost.

 

Jak postupovat při lisování olejů:2016_05_09_140137

  1. Podle typu oleje vyberte suroviny, které chcete extrahovat. 
  2. Připravte si seznam potravin, které potřebujete k výrobě určitého množství oleje. Ořechy a semena mohou být uchovány dlouhodobě.
  3. Nakrájejte či nadrťte ingredience, které potřebují řezání nebo dělení. Suroviny, které jsou větší než arašídy, je nutné před lisováním rozdělit na menší kousky. Mokré nebo vlhké suroviny je třeba před extrahováním olejů dokonale vysušit. K odstranění přebytečné vlhkosti pro vyšší olejovou výtěžnost použijte troubu nebo infra sušičku Yden. 


 

Parametry

Parametry produktu Yden CI lis na olej + dárek a doprava ZDARMA

Název parametru Hodnota parametru
Doba provozu 30 min
Kapacita 2 kg/h
Materiál hřídele nerezová ocel
Příkon 650 W
Rozměry (Š x H x V): 18 x 30 x 35 cm
Váha 4,3 kg
Výtěžnost max 50%
Záruka 2 roky
false