Zpět

Infračervená sušička Yden CI IR D5 + dárek a doprava ZDARMA

Yden CI IR D5 je infračervená sušička potravin, která disponuje solárním i klasickým sušícím módem. Hygienicky čistý vzduch v sušičce zajišťuje filtr. Sušička je vyrobena z vysoce kvalitních a odolných materiálů a součástí jsou nerezové sušící tácy.

Doprava zdarma Novinka Doporučujeme V akci

Výrobce
Yden
Záruka
2 roky
Kód
yisd54
EAN
8809243251208
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
14 990,00 Kč / ks

Volitelné parametry produktu

ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží Infračervená sušička Yden CI IR D5 + dárek a doprava ZDARMA

inner_section3111
 
 
Infračervená sušička Yden CI IR D5 je nejnovější sušička, jejíž hlavní předností je solární mód, který využívá infra červeného záření NIR (Near Infra-Red) a působí na potraviny stejně jako sluneční paprsky. Toto infra červené záření pomáhá uchovat v potravinách veškeré vitamíny, výživné látky i minerály.
 
V nastavení solárního módu si snadno připravíte svá vlastní vynikající “sluncem” sušená rajčata, sušené maso a ostatní potraviny, které potřebují trochu více slunečního svitu, aby získaly tu správnou chutnou konzistenci a vůni. 
 
Infračervené záření působí preventivně proti rozkladu. To oceníte především u potravin jako jsou například broskve, maso nebo ryby.

  

Sušička IR D5 se pyšní celou řadou prestižních cen a medailí

2015_11_09_144719a40 2015_11_09_144829a41 2015_11_09_144905a42 2015_11_09_144939a43 2015_11_09_145013a44
 
inner_section2111

Sušička Yden CI IR D5 zvládá skvěle i sušení “ve stínu”. Jde o sušení řízené nastavenou teplotou a čistým vzduchem, který v sušičce rovnoměrně cirkuluje.

Nastavení výšky teploty skvěle využijete pro raw recepty jako jsou například ovocné placky či zeleninové chipsy. Teplotní kontrola sušičky udrží stálou teplotu po celou dobu procesu sušení.
 
Oba sušící programy - na slunci i ve stínu - lze nastavit manuálně i na automatické řízení. Nevíte si rady s ideálním nastavením pro jednotlivé druhy potravin? Nelámejte si hlavu - stačí nastavit automatický režim a sušička se o to postará za vás.
 
Sušička Yden CI IR D5 je jako jediná na trhu vybavena vlhkostním čidlem, které v průběhu procesu sušení monitoruje zbytkovou vlhkost potravin a přizpůsobuje nastavení času a teploty pro optimální výsledek sušení.
 
 
yden_nerezov_t_cy

Díky systému cirkulace není pro dosažení rovnoměrného vysušení surovin nutné přeskládávat tácy

Solární sušička Yden CI IR D5 je vybavena 5vysoce odolnými a hygienickými nerezovými sušícími tácy, plastovým odkapávacím tácem a volitelně také silikonovými vložkami na sušení roztoků a pyré.

 
srovnani_vlhkosti_graf

Vyhněte se vlhosti v nasušených surovinách díky infrasušičce Yden

Důležitým měřítkem je i zbytková vlhkost. Čím vyšší je, tím spíše hrozí, že se sušené potraviny brzy zkazí či zplesniví a ztratí tak svou výbornou chuť i hodnotu. Jak ukazují grafy, zbytková vlhkost je u infračervené sušičky Yden CI IRD5 v průměru o polovinu nižší než u běžné sušičky a u některých potravin a hub je to dokonce téměř až o 80 %! ...
 


Sušení pomocí infračerveného záření

Infra červené záření se obecně používá v průmyslu či medicíně díky mnohem vyšší termální využitelnosti než viditelné světlo nebo ultra fialové paprsky.
 
NIR (Near Infrared Ray) je infra červené záření krátké vlnové délky 0,75 - 3 mikrometry, které se nachází mimo oblast infra červeného spektra.

Sušička Yden CI IR D5 je vedle běžné ohřevné spirály vybavena infra červeným zářičem. Ten emituje delší vlnění než je ve viditelném světle, záření proniká hluboko do potravin a podporuje vypařování zvýšením osmotického tlaku vlhkosti. Díky tomu dochází k rychlejšímu sušení a současně minimalizaci destrukce výživných látek v potravinách.
 
Na zadní straně dvířek sušičky je reflexní nerezová plocha, která odráží světelnou i termální energii, čímž umožňuje rovnoměrné sušení díky difuznímu reflexnímu efektu. Tato inovace snižuje spotřebu energie, zvyšuje efektivitu a zkracuje dobu sušení nejrůznějších surovin.
air_circulation1
- SOLÁRNÍ MÓD - sušení "na slunci" (využití NIR)
 • díky delší vlnové délce NIR infra červených paprsků dochází k efektivnějšímu sušení potravin zvenčí i zevnitř
 • potraviny si uchovávají více výživných látek
 • čas sušení se zkracuje, potraviny jsou rovnoměrně vysušené a mají lepší chuť
- TEPLOVZDUŠNÝ MÓD - sušení "ve stínu"
 • efektivní pro fermentaci potravin (příprava jogurtů apod.)
- AUTOMATICKÉ nastavení
 • pohodlné používání bez nutnosti nastavení času a teploty.
- MANUÁLNÍ nastavení2015_mode
 • umožňuje ruční nastavení času i teploty

 

Infračervené záření a jeho vliv na člověka

Na Zemi dopadá široká škála elektromagnetického vlnění. Atmosféra propustí jen některá záření (například viditelné světlo a převážnou část infračerveného), zatímco jiná projdou jen zčásti. Škodlivá až smrtelná záření (gama či kosmické) naštěstí přes atmosféru prakticky neprojdou.
 
Největším zdrojem sálavého tepla na Zemi je Slunce. Díky němu, zde může existovat život. Prvním jiným zdrojem infračerveného záření na zemi, které člověk poznal, byl oheň. Postupně zdokonalil využití tepla z infra vln od ohniště do podoby krbu, kamen až k dnešním infračerveným topným panelům, lékařským aplikacím a nejnověji k infrasušičce potravin.

 

V sušičce Yden CI IR D5 vyrobíte

 • Raw chipsy -Delikátní a zdravé chipsy, např. z jablka, kiwi, kaki, kapustu, okurky, sladké brambory a mnoho dalšího. Podle chuti lze chipsy i "okořenit" (ovocné třeba skořicí či vanilkou a zeleninové například solí, pepřem, chilli, nebo bylinkami).
 • Raw krekry a chleby - Stačí namočit semínka a přimíchat ořechy či jiné ingredience. (Jako pojivo použijte lněná semínka nebo chia, která po namočení "lepí".)
 • Zdravé instantní polévky - Stačí usušit směs své oblíbené zeleniny a rozemlít ji. Máte tak nachystanou domácí instantní polévku, kterou pak jen zalijete vodou požadované teploty. Směs můžete konzumovat i za studena.
 • Usušená raw semínka - Ideální pro sušení dýňových semínek a slunečnice.
 • Sušené čerstvé bylinky - Využijte možnosti sezónního sběru čerstvých bylinek ve větším množství. Co nepoužijete ihned můžete do zásoby usušit v sušičce pro delší a snadnější skladování.
 • Cereální tyčinky - Vytvoříte si vlastní müsli tyčinky s ovsem, kousky sušeného ovoce, jogurtu, medu, kokosu a ořechů.
 • Sušené maso - Usušíte si maso lehce ochucené či marinované v bylinkách a koření.
 • Jogurt - V sušičce snadno nastavíte stálou teplotu potřebnou pro ideální množení jogurtových bakteriálních kultur. Video: Infra sušička Yden CI IR D5


Video: Srovnání sušených potravin před a po v infra sušičce Yden CI IR D5

Parametry

Parametry produktu Infračervená sušička Yden CI IR D5 + dárek a doprava ZDARMA

Název parametru Hodnota parametru
Hmotnost 8 kg
Nastavitelný termostat 35°C - 70°C
Obsah balení 5x nerezový tác, odkapávací tác, vzduchový filtr, silikonové chňapky
Plocha tácu 33 x 35,5 cm
Příkon 500 W
Rozměry (Š × H × V): 41 x 46 x 29 cm
Sušící plocha 0,586 m2 / objem 7 l
Záruka 2 roky
false