Vitamix jako dárek?

 

Jistě to sami znáte – narozeniny, svátky, Vánoce, výročí… přes rok se děje tolik událostí, které vás donutí zamyslet se nad dárkem pro své bližní, ale buďme upřímní – jeho výběr nemusí být zrovna tou nejjednodušší záležitostí, a to i přesto, že obdarovávanou osobu dobře znáte. Nebojte, nejste v tom sami. Jen si uvědomte, jaké množství bonboniér a vín dostanete každoročně od přátel a rodiny vy, a zjistíte, že s výběrem dárku tápe opravdu skoro každý. Proč to tedy nezkusit tento rok jinak a místo univerzálního dárku, který recipienta potěší možná tak jen při rozbalení, raději pořídit takový, nad kterým se mu po roztrhání balicího papíru rozzáří oči a vy se budete moci radovat spolu s ním?

cerveny_darekHlavně se trefit

Při výběru dárku pro vašeho bližního se samozřejmě nejprve musíte zaměřit na to, jaká je jeho povaha a zájmy. Určitě vám přijde logické, že pro vaši osmdesátiletou babičku se asi nový smartphone hodit nebude, stejně jako váš náctiletý syn nebude přímo radostí jásat nad knihou zabývající se různými technikami paličkování.

 

Nejjednodušší cestou je se dotyčného oslavence rovnou zeptat, co by si ke svým narozeninám/svátku skutečně přál, a řídit se dle jeho instrukcí. Pokud však od něj zazní očekávaná odpověď ve formě „se mnou si hlavu nelamte“ nebo „já mám všechno, co potřebuju, a nic jiného nechci“, jste tak trochu zahnáni do slepé uličky a budete muset začít s improvizací.

 

Myšlenky ohledně vín, bonboniér nebo případně bačkor a ponožek rovnou zažeňte – váš recipient jistě dostane hned několik exemplářů těchto dárků od svých méně kreativních gratulantů a vy se přece nechcete snížit na jejich úroveň.

Zklameme vás, jste v tom sami

V tuto dobu by měla nastoupit etapa číslo dvě – bojová porada. Jako typický příklad vám můžeme uvést třeba právě rodinné seskupení svolané kvůli výběru dárku na 50. výročí svatby prarodičů. Tento tým tvoří – hlavní organizátor (vy), choť hlavního organizátora nezúčastněně si čtoucí noviny, dvě děti, přičemž jedno má sluchátka v uších a druhé je uprostřed hrozně důležité střílečky na počítači, váš sourozenec, který se vás snaží přesvědčit, že nejlepším dárkem bude obálka s penězi, a členové jeho rodiny, jež se pro jistotu z tohoto shromáždění z různých důvodů omluvili.

 

Když se rozhlédnete po pokoji, tak vám jistě během pár minut dojde, že s tímto hvězdným družstvem to daleko nedotáhnete, a proto raději vyšoupnete mladšího potomka z židle u počítače a i přes jeho hlasité protesty, že jste mu zkazil/a hru, si zapínáte internetový prohlížeč a jdete zapátrat po inspiraci.

Spousty hloupostí

Poté, co se proklikáte desítkami stránek plných kosmetických přípravků, zázračných vitamínových doplňků či nepříliš vkusných interiérových dekorací, u kterých si ani nejste jistí, ze kterého úhlu se na ně máte správně dívat, se raději zastavte a položte si otázku – chtěl/a bych právě tuto věc dostat dárkem od někoho jiného já? Jestli ano, tak máte celkem dobrou šanci, že se bude líbit i oslavenci nebo si ji při nejhorším necháte pro sebe. Pokud zní odpověď „panebože, jen to ne“, raději byste měli prohlížeč vypnout a s čistou hlavou pokračovat ve výběru zítra.

mixer_vitamix_darekCo takhle něco praktického?

Vyspali jste se do růžova a jste plni elánu pokračovat ve vašem honu za perfektním dárkem? Dnes na to jděte trochu jinak a místo dárkových košů se podívejte po něčem praktičtějším. Dáme vám tip – co třeba kuchyňský mixér? Tím přece uděláte radost téměř každému.

 

Dobrá, vaše pětiletá dcera nejspíš ocení spíše barbínu, ale v jiném případě neuděláte s koupí tohoto přístroje chybu! Vaše kolegyně dietářka si v něm může připravovat zdravé zeleninové šťávy, vaši prarodiče lehce stravitelné kaše a krémové polévky, dětem připravíte zmrzlinu nebo do nich dostanete vitamíny v podobě smoothie, nebo třeba váš masožravý šéf začne s výrobou domácích tataráků.

A co další výhody?

Nejenže usnadníte vašemu blízkému každodenní dril v kuchyni, který se s mixérem rázem stane hudbou minulosti, ale také uděláte krok kupředu na jeho cestě ke zdravějšímu způsobu života a možná budete sami překvapeni, jak výrazně se zlepšily jeho kulinářské schopnosti. Při mixování totiž nejste omezeni jen na rozvařenou mrkev nebo banány, jak tomu bývalo dříve.

 

Dnešní mixéry toho zvládnou mnohem více a připravovat si v nich můžete hned celou řadu zajímavých a chutných pokrmů za vynaložení minimální energie z vaší strany. Domácí pomazánky, paštiky, ovocné a zeleninové smoothie, burákové máslo, lahodné fresh džusy, salsy, dipy, krémové polévky, zmrzliny… to je jen krátký výčet z toho, co s pomocí mixéru můžete v pohodlí své kuchyně vykouzlit.

 

výkonným mixérem se jednoduše i naprostý amatér stává vynikajícím kuchařem. No, a řekněte sami – nechcete tento pocit úspěchu dopřát i oslavenci?

A jak na to s výběrem?

Při výběru však musíte, stejně jako u jakéhokoli jiného domácího spotřebiče, dát pozor na kvalitu přístroje. Ušetřit pár stovek na mixéru by se vám totiž nemuselo zrovna dvakrát vyplatit a jistě byste nechtěli, aby dárek od vás skončil během dvou měsíců v opravně nebo rovnou zpátky na prodejně v sekci reklamovaného zboží. Když už se pro mixér rozhodnete, vybírejte nejenom podle parametrů proklamovaných výrobcem, ale přečtěte si také recenze na daný výrobek, což je mnohdy nejdůvěryhodnější zdroj informací, který můžete při svém hledání využít. Kdo vám lépe poradí, jak ve skutečnosti mixér funguje, než zákazníci, kteří si jej zakoupili před vámi?

 

Poslední dobou se například těší velké oblibě mixéry značky Vitamix, které patří mezi špičku celosvětového trhu. Kromě již zmíněných recenzí se také zaměřte na výkon motoru, který, pokud opravdu nechcete zůstat pouze u předvařené zeleniny a měkkého ovoce, by měl dosahovat alespoň 700 W. Na trhu ale určitě narazíte i na přístroje, které tuto hranici o stovky wattů přesahují. S takovými mixéry pak můžete i drtit led na přípravu domácí tříště nebo třeba rozmixovat tuhé kusy hovězího masa – a to vše bez zbytečného nepořádku nebo námahy.

Kolik mě takový dárek bude stát?

Už jste téměř naprosto přesvědčeni, že mixér představuje ten ideální dárek, ale nejste si jisti, kolik chcete do vašeho obdarovávaného investovat? Na trhu najdete široký rozptyl cenových kategorií a vybírat tak můžete z přístrojů, za které dáte jen několik málo stovek, až pro profesionální mixéry, jejichž ceny se pohybují v řádu několika tisíců. Ne vždy tu ovšem platí pravidlo vyšší cena = vyšší kvalita. Osobně bychom vám doporučili vydat se při nákupu zlatou střední cestou a najít spotřebič, jenž vám nabízí dobrý poměr těchto dvou parametrů.

 

Na našich webových stránkách si můžete vybírat z desítek různých výrobků, mezi kterými jistě najdete takový, kterým se svým bližním zavděčíte. Přejeme vám šťastnou ruku při výběru a příjemný nákup!