Zpět

Swiss Diamond Classic - hrnec s pokličkou 28 cm

Hrnec na polévku s pokličkou o objemu 5,2l.

Doprava zdarma Novinka Zaváděcí cena

Výrobce
Swiss Diamond International
Kód
sdchp28
EAN
7640119210315
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
4 499,00 Kč / ks
Bežná cena s DPH
6 399,00 Kč / ks
Ušetříte s DPH
1 900,00 Kč (-30%)
ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis

Popis

Popis zboží Swiss Diamond Classic - hrnec s pokličkou 28 cm

Polévkový hrnec Swiss Diamond Classic s pokličkou je vhodný pro plynové a elektrické sporáky, keramické varné desky a pro trouby do maximální teploty 260° C. Nepoužívejte hrnec pro indukční varné desky.

Hrnec se výborně hodí pro přípravu polévek, dušení masa a zeleniny nebo přípravu těstovin, které můžete poté vložit do trouby a zapéct je. Díky silnému a těžkému dnu hrnce je zabráněno připalování pokrmů. Hliníkové stěny rovnoměrně rozvádí teplo.

 

Velikost: 28 cm
Hmotnost: 3 kg
Hloubka: 15 cm
Objem: 8 l
Poklice: tvrzené sklo
Vhodná: do 260° C
Mytí: ruční


Čím je nádobí Swiss Diamond revoluční?


Kuchyňské nádobí Swiss Diamond se pyšní nepřilnavým povrchem s diamanty. V povrchu každého kusu nádobí Swiss Diamond je obsaženo až 200.000 diamantových krystalů, díky nimž si nádobí dlouhodobě uchovává nepřilnavé vlastnosti. Potvrzují rčení, že diamanty jsou nejlepším přítelem kuchaře. 
 
 


1. Diamanty jsou vysoce odolné - lidé neznají tvrdší, než diamantový povrch. Díky němu získá nádobí dodatečnou pevnost a dlouhou životnost.
2. Diamanty jsou lepší vodič tepla než kov -  diamanty jsou čtyřikrát vodivější než měď. Teplo je zároveň rovnoměrně rozprostřeno po celém povrchu pánve.
Pomocí diamantů vytvoříte na pánvi dokonalý výpek, podobně jako na pánvi z nerezu. Tento výpek z masa či zeleniny můžete využít k přípravě omáček, nebo jej smýt teplou mýdlovou vodou.
3. Diamanty zajišťují přirozeně nepřilnavý povrch - mezi nejcennější vlastnosti diamantů patří jejich přirozená nepřilnavost, čímž vynikají např. nad titanovou výztuží. Díky tomu je povrch vysoce odolný vůči přichycení potravin.
 

Jak se vyrábí nádobí Swiss Diamond?

Nepřilnavé komponenty a diamantový prášek jsou dodávány do továrny Swiss Diamond ve švýcarském městě Sierre. Diamanty k výrobě nádobí Swiss Diamond pocházejí od renomovaných evropských zdrojů, které podléhají evropským předpisům a jsou výslovně nacházeny jen v bezkonfliktních zónách. Všechny komponenty nepřilnavého kompozitu dodržují přísné evropské předpisy o ochraně zdraví a bezpečnosti
 
 
Jemně mleté částice diamantu jsou zkombinovány s nepřilnavými komponenty ve specializované místnosti továrny určené pro mísení materiálů. Diamantový povlak se následně aplikuje na povrch nádobí pomocí patentovaného postupu, který vyvinula společnost HORT Coating Center AG. Každá pánev či hrnec obdrží tři vrstvy nepřilnavého povlaku, díky čemuž je zajištěna dlouhá životnost a vysoká odolnost vůči poškození. Po vytvrzení povrchu jsou výrobky dotvářeny do konečné podoby a baleny do krabic. 
 
Konečnou fází je dodání výrobků do gastronomických obchodů po celém světě. Povrch nádobí Swiss Diamond je uznávaný po celém světě, a to především pro svoji dlouhotrvající kvalitu, vynikající vedení tepla a dokonalý nepřilnavý výkon. Kuchaři na celém světě se shodují: "Diamanty jsou nejlepším přítelem šéfkuchaře!".
 

Patentová technologie povrchové úpravy – vývoj ve švýcarských laboratořích

Nápad na potah pánve, který je vyroben s diamanty, vznikla v laboratořích HORT Coating Center, švýcarské společnosti založené v roce 1974. HORT se specializuje na vývoj zakázkových povlakových technologií, které se využívají v nejrůznějších průmyslových odvětvích, včetně elektrotechnického, chemického, hodinářského, lékařského, nebo leteckého průmyslu. V neposlední řadě je také exkluzivním výrobním centrem nádobí Swiss Diamond. 
 
 
 
V roce 1990 vzrostla poptávka po prémiových setech nádobí. Tím se dal výrazně do pohybu výzkum a vývoj nádobí s nepřilnavým povrchem. Specialisté z HORT Coating Center začali hledat způsoby, jak vylepšit stávající titanový povrch. V té době byl jemně mletý titan považován za absolutně nejlepší volbu pro vyztužení nepřilnavého povrchu. Nicméně lidé z HORT se zamýšleli nad tím, že použití jiného materiálu, může přinést další výhody, např. již zmíněnou nepřlnavost, odolnost a perfektní vedení tepla. 
 
Hlavními kritérii zlepšení kvality byla zejména extrémní tvrdost a výborná tepelná vodivost. To vedlo přímo k myšlence použít diamanty. Po dvou letech předběžného testování za účelem vytvoření nejlepšího procesu zpracování a aplikace, byl zbrusu nový povrch Swiss Diamond představen. Patentovaný povrch Swiss Diamond se může pochlubit nejen originalitou diamantových krystalů, ale také nepřilnavými komponenty nejvyšší kvality. Povrch byl oceněn první cenou na Mezinárodní výstavě vynálezů v Ženevě v roce 1999. 
 
 
 

Nádobí z hliníkové litiny

Kuchyňské nádobí Swiss Diamond je vyrobeno s použitím hliníkového odlitku. Kov se taví do kapalného stavu a následně se nalije do formy požadovaného kuchyňského nádobí. Jakmile se kov ztvrdí a ochladí, vyjme se z formy a již má její podobu. Jedná se o drahou a časově náročnou metodu, každopádně výsledkem je jednoznačně vyšší kvalita produktu. Nádobí Swiss Diamond se nikdy nedeformuje, a to ani když jej vezmete přímo z horké plotny a umístíte pod studenou tekoucí vodu. Hliníková litina také poskytuje rovnoměrné rozložení tepla a zajišťuje celoživotní výkon. 
 
 
 
 

Ekologicky šetrné nádobí Swiss Diamond


Výrobna Swiss Diamond používá pouze ekologicky šetrné výrobní metody. Pokud dodržujete návod na použití a poskytujete nádobí vhodnou péči, vydrží vám opravdu hodně dlouho. V momentě, kdy přijde čas jej vyměnit, nemusíte se ničeho obávat, protože hliníková konstrukce je plně recyklovatelná. Zabraňujeme tak hromadění odpadu ve formě skládek po celém světě. 
 
 

 
Naše výrobna na úpatí švýcarských Alp využívá 100% vodní energie. Systém povrchu a chladící přívody čerpají vodu z vodních zdrojů, které nejsou pitné. Vše je navíc vyráběno přímo na místě, odpadá tedy zbytečná produkce odpadu při dovozu a balení. Zvláštní recyklační zařízení vybírá všechny přebytečné nepřilnavé součásti a odděluje je pro minimální dopad na životní prostředí. Naše tavící pece využívají zemní plyn a pracují nepřetržitě 7 dní v týdnu, zajišťujeme tím absolutní využití tepelné energie. Pro více informací se můžete podívat na náš ekologicky šetrný výrobní proces.
 
 


Video: Švýcarské pánve Swiss Diamond - výrobní proces


Video: Švýcarská pánev Swiss Diamond - test vajíčka

false