Zpět

sušička na ovoce Excalibur CLEAR DOOR s časovačem - 5 táců černá (4526T)

Sušička ovoce Excalibur s 5tácy je vybavena sušícím systémem využívajícím horizontálního proudění vzduchu, nastavitelným termostatem, časovým spínačem a průhlednými dvířky (CLEAR DOOR), které jsou vyrobeny z polykarbonátu.

Doprava zdarma

Výrobce
Excalibur
Kód
sec5cce
EAN
29743452235
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
9 950,00 Kč / ks

Volitelné parametry produktu

ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží sušička na ovoce Excalibur CLEAR DOOR s časovačem - 5 táců černá (4526T)

Se sušičkou Excalibur usušíte ovoce, zeleninu, obiloviny, proužky hovězího masa, kuřete, ryby nebo dokonce zvěřiny. Sušička je vhodná i pro jogurty.

 

Sušení prostřednictvím nepřetržité cirkulace horkého vzduchu

Většina  sušiček s jednotlivými sušicími platy nad sebou je konstruována tak, že neumožňuje nastavit teplotu sušení ani správné proudění vzduchu. Tyto přístroje suší odspodu nahoru a vyžadují časté vyměňování sušicích plat (horní za spodní).  Sušička ovoce Excalibur funguje na principu odstraňování vody prostřednictvím nepřetržité cirkulace horkého vzduchu, jehož teplotu kontroluje termostat. Vzduch v sušičce proudí horizontálně (Parallexx Horizontal-Airflow Drying System).

 

Možnost nastavení času i teploty, digitální display

Nastavitelný termostat v sušičce ovoce Excalibur byl speciálně konstruován tak, aby umožňoval žádoucí výkyvy teploty. Při vyšší teplotě se povrch produktu rychle vysušuje. Když potom teplota vzduchu poklesne, vlhkost z prostředku potravin vystupuje k suššímu povrchu. Toto kolísání teploty vzduchu rovněž pomáhá udržovat teplotu potravin konstantní během celého procesu sušení.

Součástí sušiček vyšší modelové řady je časový spínač. Pro nastavení požadované doby stačí otočit ovladačem do odpovídající polohy. Při činnosti přístroje ukazuje ovladač zbývající dobu sušení. Optimální dobu sušení pro jednotlivé druhy potravin najdete v návodu k sušičce ovoce Excalibur.

 

Zachování všech enzymů v sušených potravinách

Enzymy ztrácejí svou účinnost, pokud jsou vystaveny příliš vysoké teplotě. Je-li však teplota sušení nízká, sušení trvá déle a potraviny se mohou zkazit nebo se v nich rozmnoží bakterie. Správná kontrola teplotydoba sušení umožňuje sušičkám Excalibur kvalitní usušení potravin a zachování veškerých důležitých enzymů. Nastavitelný termostat umožňuje ovládat teplotu vzduchu a zadní ventilátor, který vytváří horizontální proudění vzduchu, se postará o rychlé a rovnoměrně vysušení. Díky těmto dvěma prvkům dokáže sušička ovoce udržet dostatečně nízkou teplotu, při které enzymy neztrácejí svou účinnost, ale současně zajistí teplotu vzduchu dostatečnou pro rychlé usušení potravin a nevhodnou pro růst plísní a bakterií. Optimální teplota pro zachování enzymů je v rozmezí 45°C - 48°C.

 

Pouhých 0,50 Kč/1 hod provozu sušičky Excalibur

Tak nízké jsou provozní náklady sušičky. Ve srovnání s tradičními metodami konzervování nebo zmrazování se vám tato investice rozhodně vyplatí.

 

Praktická sušička se snadnou údržbou

Jistě oceníte praktičnost vysazovacích dvířek, kterými je sušička ovoce Excalibur vybavena. Dvířka stačí pouze nadzvihnout a položit na horní plochu sušičky. Sušicí plata pak můžete snadno vysunovat a zasunovat, pokud na ně chcete pokládat potraviny, kontrolovat, vyndávat je nebo plata čistit.    

 

Sušička Excalibur jako specialista na RAW sušení

Špičkoví specialisté na syrovou výživu volí sušičku ovoce Excalibur! Od vzniku hnutí za syrovou stravu je sušička ovoce Excalibur favoritem nejvýznamnějších odborníků v tomto oboru. Před více než dvaceti lety hovořila Anna Wigmorová s Rogerem Ortonem (vlastník a prezident firmy Excalibur) a představila mu tento nový životní styl. Sama otestovala všechny sušičky na trhu a zjistila, že Excalibur je  nejlepším výrobkem pro úpravu živých potravin díky nejlepší konstrukci, provedení, všestrannosti a výkonu

Doporučené nejvyšší teploty v případě nastavení nejvyšší teploty na 2-3 hodiny:

  • Ovoce 145°F = 57°C
  • Zelenina 125°F = 52°C
  • Ořechy 145°F = 57°C

 

Tipy na recepty

Tip na sušení masa

V sušičce je možné marinovat maso v různých omáčkách s kořením a nasušit si ho na domácí „jerky“ (čti džerky) – sušené kořeněné maso vhodné k přímé konzumaci.

 

Jogurtové přesnídávky

Jogurt v silné vrstvě uložte na alobal vložte do sušičky. Po usušení se jogurt změní ve svěže zbarvenou přesnídávku s karamelovou příchutí.

Z jogurtu, zbylého ovoce nebo zeleniny je možné udělat pyré, to osladit a okořenit a vyrobit výživné přesnídávky s vysokým obsahem energie.

Video: Test sušičky na ovoce Excalibur


Test sušičky na ovoce Excalibur - tekuté směsi


 

Parametry

Parametry produktu sušička na ovoce Excalibur CLEAR DOOR s časovačem - 5 táců černá (4526T)

Název parametru Hodnota parametru
Barva černá
Dárek 2x vložka na tekuté směsi
Hmotnost 7,73 kg
Nastavitelný termostat 35°C - 74°C
Plocha tácu 35,5 x 35,5 cm
Prodloužená záruka 60 měsíců
Příkon 400 W
Rozměry (šxvxh): 43 x 21 x 48 cm
Sušící plocha 0,74 m2
false