Zpět

šnekový odšťavňovač Omega 8006 (8226)

Multifunkční šnekový odšťavňovač se dvěma fázemi vhodný i na zpracování bobulovin za skvělou cenu. Nyní doprava a dárek ZDARMA.

Doprava zdarma

Výrobce
Omega
Kód
ooch
EAN
737416082268
Dostupnost
Skladem 1 ks
Naše cena s DPH
9 640,00 Kč / ks

Volitelné parametry produktu

ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží šnekový odšťavňovač Omega 8006 (8226)

Odšťavňovač Omega 8006 je nejnovější model šnekového dvoufázového odšťavňovače, který je nástupcem odšťavňovače Omega 8005. Už předchozí model našel široké uplatnění a díky jednoduchosti ovládání, kvalitě a spolehlivosti si vybudoval dobré jméno. U odšťavňovače Omega 8006 je zabudováno dvoufázové síto, díky němuž dosahuje maximální výtěžnosti. Nejprve dochází k hrubému vylisování vložených surovin a zbylá drť se dále posouvá hlavním dílem směrem k jemnému sítu. Ve druhé fázi nastává druhotné odšťavnění suroviny.  

 

Díky pěchovací zátce, která se chová jako píst, je při každém stlačení šnekový odšťavňovač "profouknut", takže nedochází k jeho ucpávání a suroviny se zpět do násypky nemohou dostat ani při přehlcení odšťavňovače. Motor pracuje při velmi pomalém chodu – pouze 70 otáček za minutu. Tímto šetrným způsobem je šťáva velmi důkladně vylisována a současně si ponechá všechny vitamíny a živiny, které by se jinak při vyšší teplotě zničily.

 

Odšťavňovač Omega 8006 si dokáže poradit téměř se vším běžným ovocem (jablka, hrušky, jahody…) a zeleninou (cibule, okurky, rajčata…), ale zvládá například i obilné trávy nebo bobuloviny (rybíz, angrešt…), s nimiž má spousta jiných odšťavňovačů potíže. Kromě toho je možné využít tento přístroj k přípravě různých druhů těstovin, výrobě ořechového másla nebo pomocí homogenizačního pouzdra vyrábět dětské přesnídávky, zmrzliny, sorbety a mnoho dalších zdravých pokrmů.

 

Tipy na odšťavňování

Vložené suroviny nakrájejte nadrobno, aby prošly bez potíží plnicím otvorem. Pokud zpracováváte tvrdou kořenovou zeleninu, pomalu vtlačujte produkty pěchovadlem - pomalé otáčky otočného šneku budou zeleninu krouhat po částech. Některé suroviny při odšťavňování pění – nejedná se o nic, co by výsledný produkt jakkoli znehodnocovalo. Pěnu lze rozmíchat do šťávy nebo ji sebrat a znovu vložit do odšťavňovače. Při odšťavňování více druhů zeleniny střídejte tvrdou kořenovou zeleninu s listovou a jestli lisujete semena slunečnic, pohanku nebo hrách, přidávejte je k zeleninovým šťávám.

 

Dejte si pozor v případě, že odšťavňujete jablka - na hřídelových přístrojích je nutné používat pouze kvalitní tvrdá jablka. Kdyby byla jablka měkká, vznikla by při zpracování hustá šťáva s vyšším podílem vlákniny (u moučných jablek je výsledkem zpracování pyré).

 

VHODNÝ NA: Tento typ odšťavňovače se skvěle hodí na zpracování jablek, hrušek, broskví, celeru, pomerančů, jahod, a dokonce i listové zeleniny nebo bobulí.  

 

NÁŠ TIP: 

Šťáva z vína, jablka a černého rybízu

Hroznové víno a černý rybíz jsou plné vitamínů E a C, tedy antioxidantů, které účinně bojují proti škodlivým vlivům volných radikálů, původcům stárnutí a nemocí. Volné radikály napadají uhlovodíkové řetězce, v důsledku čehož dochází k odumírání buněk, což se navenek projevuje jako stárnutí pokožky. Pravidelný příjem vitaminů může tento proces velmi oddálit a omezit působení radikálových částic.

Přísady:

150 g hroznového vína, 150 g černého rybízu, 1 jablko

Postup

Černý rybíz a víno omyjte a odstopkujte, jablko nakrájejte na menší kousky, aby se vešly do plnicího otvoru. Odšťavněte všechny přísady, smíchejte ve sklenici a podávejte vychlazené. Pro zvýraznění chuti lze přidat pár kapek citronu či nechat 30 minut luhovat 2 lístky máty nebo meduňky.  

 

HUBNUTÍ s ovocnými šťávami

Čerstvé ovoce obsahuje hodně vlákniny, která je důležitá pro správnou činnost střev, proto je jeho konzumace doporučována odborníky. Naše trávicí soustava si mnohem lépe poradí se šťávami, proto jsou džusy tak zdravé. Navíc si budete jistí tím, co konzumujete – vše bez konzervantů.


VIDEO: Test šnekového odšťavňovače Omega 8006

Parametry

Parametry produktu šnekový odšťavňovač Omega 8006 (8226)

Název parametru Hodnota parametru
Barva chrom
Dárek Digitální kuchyňská váha Sencor
Hmotnost 6,4 kg
Otáčky/min. 70
Prodloužená záruka 5/3 (motor/díly)
Příkon 200 W
Rozměry (Š x H x V): 20 x 40 x 32 cm
Způsob odšťavňování šnekový
false