Zpět

šnekový odšťavňovač Omega 8004 (8224)

Multifunkční šnekový odšťavňovač se dvěma fázemi vhodný i na zpracování bobulovin za skvělou cenu. Nyní doprava a dárek ZDARMA.

Doprava zdarma

Výrobce
Omega
Kód
oob
EAN
737416082244
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
9 215,00 Kč / ks

Volitelné parametry produktu

ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží šnekový odšťavňovač Omega 8004 (8224)

Nejnovější model šnekového dvoufázového odšťavňovače Omega 8004 je inovací modelu Omega 8003, který si získal jméno díky své vysoké spolehlivosti, kvalitě a jednoduchosti ovládání.  Na rozdíl od ostatních šnekových přístrojů Omega 8004 využívá patentované dvoufázové síto, které zaručuje maximální výtěžnost. V první fázi jsou suroviny na hrubo vylisovány a zbylá drť je dále posouvána hlavním dílem směrem k jemnému sítu, kde dochází k druhotnému odšťavnění suroviny.  Díky pěchovací zátce, která se chová jako píst, je při každém stlačení šnekový odšťavňovač "profouknut", takže nedochází k jeho ucpávání. Stlačované suroviny nemohou přetéci zpět do násypky ani při přehlcení odšťavňovače.  

 

Takto získaná šťáva je velmi bohatá na enzymy a vitaminy - motor má pouhých 70 otáček za minutu, což zaručuje nízkou teplotu. Ta je důležitá především z toho důvodu, že nezpůsobuje denaturaci (tedy „ničení“) enzymů a vitaminů – vše zůstane ve vylisované šťávě a je ihned připraveno ke konzumaci.  

 

S odšťavňovačem Omega 8004 je možné zpracovávat téměř vše - běžné ovoce a zeleninu (jako jsou jablka, hrušky, odpeckované švestky, jahody, okurky, rajčata…), naťovou zeleninu, ale například i obiloviny nebo bobule (rybíz, angrešt, maliny…), se kterými bývají problémy. Kromě toho je možné využít tento přístroj k přípravě nejrůznějších druhů těstovin, k výrobě ořechového másla nebo lze pomocí homogenizačního pouzdra vyrábět dětské přesnídávky, zmrzliny, sorbety a jiné zdravé pokrmy.   

 

Tipy na odšťavňování

  • Ovoce i zeleninu nakrájejte tak, aby bez problémů prošla plnícím otvorem. Při odšťavňování tvrdé kořenové zeleniny pomalu vtlačujte produkty pěchovadlem. Pomalé otáčky otočného šneku budou zeleninu postupně krouhat po částech.
  • Některé druhy zeleniny vytváří při odšťavňování pěnu - je to naprosto běžné. Můžete ji rozmíchat do šťávy nebo ji sebrat a znovu vložit do odšťavňovače.
  • Při odšťavňování více druhů zeleniny střídejte tvrdou kořenovou zeleninu s listovou.
  • Semena slunečnic, pohanku, hrách přidávejte do zeleninových šťáv, protože semena sama o sobě obsahují velmi malé procento vody (nejméně z celého rostlinného těla). Nicméně jsou skvělým zdrojem mnoha prospěšných látek - enzymů, živin a vitamínů.

 

S jakými potravinami si odšťavňovač Omega 8004 poradí?

Tento odšťavňovač se skvěle hodí jak na klasické ovoce a zeleninu, tak i na listovou zeleninu a bobuloviny s nimiž mají běžné odšťavňovače potíže. Lze tedy zpracovávat jablka, hrušky, cibule, celer, česnek, papriky, ředkvičky, citrusové plody, jahody, maliny, ostružiny, odpeckované třešně, višně, švestky a mnoho dalších potravin.  

 

NÁŠ TIP: 

Brusinko-malinová šťáva

Brusinky jsou známé díky močopudným vlastnostem a tato rubínově červená šťáva vám pomůže znovu nabýt rovnováhu v těle, potřebnou pro zdravou pleť a správné fungování organismu.

Přísady:

150 g malin, 150 g brusinek, (citron)

Postup

Maliny a brusinky důkladně omyjte studenou vodou a odšťavněte. Šťávy smíchejte ve sklenici a podávejte vychlazené. Pro zvýraznění chuti lze přidat pár kapek citronu.

 

HUBNUTÍ s ovocnými šťávami

Vláknina je důležitá pro lidský organismus hlavně z hlediska udržení správného fungování trávicího systému. Ve velkém je obsažena především v ovoci – pro urychlení vstřebávání je ideální konzumovat ovoce ve formě tekutiny. Kromě rychlosti vstřebávání je ale nespornou výhodou především ten fakt, že vždy přesně víte, co konzumujete, a vyhnete se tak konzervantům, které se běžně přidávají do průmyslově vyráběných šťáv a džusů.

 

VIDEO: Test šnekového odšťavňovače Omega 8004

 

Parametry

Parametry produktu šnekový odšťavňovač Omega 8004 (8224)

Název parametru Hodnota parametru
Barva bílá
Hmotnost 6,4 kg
Otáčky/min. 70
Prodloužená záruka 5/3 (motor/díly)
Příkon 200 W
Rozměry (Š x H x V): 20 x 40 x 32 cm
Způsob odšťavňování šnekový
false