Zpět

Kamenný mlýnek na obilí Waldner Biotech Crafter

Ruční mlýnek Crafter od firmy Waldner Biotech je vyroben z bukové překližky. Vhodný na mletí obilí i zrn vhodných k výrobě bezlepkové mouky. Nyní doprava ZDARMA.

Doprava zdarma

Výrobce
Waldner Biotech
Kód
mcr
EAN
Dostupnost
Na objednávku
Naše cena s DPH
20 990,00 Kč / ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží Kamenný mlýnek na obilí Waldner Biotech Crafter

 

Ruční mlýnek Crafter firmy Waldner Biotech obsahuje samobrousící mlýnské kameny. Řetězový pohon v kombinaci s mlecími kameny (o průměru 12,5 cm)  zaručují pohodlný a rychlý provoz bez námahy. Vnější povrch byl ošetřený s AURO balzámem z včelího vosku. Ručník mlýnek Crafter je vyroben z bukové překližky a vyznačuje se robustní konstrukcí.

V ručním mlýnku Crafter lze mlít všechny druhy obilí, olejnatá semena pouze smísená s obilím. Lze používat pouze suché a dobře vyčištěné obilí, protože kamínky v obilí mohou mlýnek poškodit.

Aby bylo možné uvést ruční mlýnek Crafter do provozu, musíte jej svěrkou upevnit k pracovní ploše. Nastavíte jemnost mletí pomocí regulačního šroubu a můžete mlít obilí i zrna vhodná k výrobě bezlepkové mouky.

Mlecí kámen je vyroben ze zvláště tvrdých přírodních kamenů, které jsou uloženy v cementu. Kameny mají velmi dlouhou životnost. Samy se dobrušují a jsou díky tomu bezúdržbové.

Mlýnek není určen pro komerční provoz. Mlýnek není určen pro práci ve vlhkém či venkovním prostředí.
 

Ruční mlýnek na obilí Waldner Biotech CRAFTER můžete zakoupit také v našem slovenském eshopu.

Možnosti použití

Obilí: špalda, pšenice, proso, žito, kukuřice, rýže, cizrna atd.: jemné až hrubé mletí
Obilí a semena: oves, sójové boby, fazole atd.: středně jemné až hrubé mletí
Koření a sůl: fenykl, kmín, koriandr, mořská sůl atd.: jemné až hrubé mletí (s příměsí obilí) 

Kamenné mlýnky nejsou vhodné na mletí olejnatých semen: slunečnice, sezam, lněné semínko, mák apod.
 

Proč mlít na kamenném mlýnku?

Mletí obilí na kamenném mlýně je způsob starý několik tisíciletí, prověřený minulými generacemi. Mezi otáčející se mlýnskými kameny si celé zrno zachová obsah cenných enzymů.

Díky těmto enzymům žaludek dobře rozloží svůj obsah na jednotlivé aminokyseliny, vynikající stavební kameny potřebné pro tvorbu bílkovinných substancí. Dalším pozitivem, je tvorba jemných granulek namleté vlákniny z povrchových vrstev obilí, díky nimž se zpomaluje vstřebávání cukrů a vyrovnává se jejich hladina v krvi. (Nedochází ke zvyšování glykemického indexu, což šetří slinivku břišní.) Běžné válcové mlýny vlákninu zpracují do jehličkovitého tvaru, což poškozuje střevní stěnu. Dnešní technologie mletí zrna ochuzuje náš organizmus o minerální látky a vlákninu. Vláknina významně pozitivně působí na peristaltiku střev, čímž podporuje vylučování různých civilizačních jedů, podporuje střevní mikroflóru, která se podílí na celkové imunitě organismu. 

Jídla z celozrnné mouky 

Parametry

Parametry produktu Kamenný mlýnek na obilí Waldner Biotech Crafter

Název parametru Hodnota parametru
Hmotnost 14 kg
Kapacita nádoby 1850 g
Mlecí kameny korund a keramika
Mlecí výkon 75 g/min.
Průměr mlecího kamene 12,5 cm
Rozměry 41 x 27 x 44 cm
Typ dřeva buková překližka
Záruka 10 let
false