Recenze odšťavňovače Kuvings aneb jak jsem se naučila pít čerstvé šťávy každý den

 

Pracuji ve velké společnosti na pozici, kde mám pod sebou 20 lidí. To znamená spoustu stresu, velký zápřah a minimum času. Pomalu jsem si zvykla na to, že odbývám sebe i jídlo během dne. Není divu, že vlivem toho uspěchaného koloběhu začala trpět moje psychická i fyzická stránka. Někdy, když jsem měla 10 minut pauzu (oproti standardním 30 minutám), šla jsem si sednout ven před budovu, v níž jsem pracovala, a vychutnávala jsem si čerstvé šťávy, které prodávali ve stánku opodál. Bohužel jsem na tuhle kratochvíli neměla čas každý den, navíc mě také trochu usměrňovala cena. Vždy jsem ale měla pocit, že mi dodávají energii a cítím se hned tak nějak lépe.

 

recenze_kuvingsDny ubíhaly a mně bylo čím dál hůř. Jednoho dne jsem si řekla: „a dost“. Ten den jsem se cítila hrozně, seděla jsem se šťávou venku a říkala si, že zdraví mám jen jedno a nemohu se takhle dál ničit. Bylo to také snad poprvé, kdy mě napadlo, že musí být přeci jednoduché si šťávy udělat doma. Navíc pokud bych využívala sezónní suroviny, tak potom také levné. Začala jsem se o toto téma zajímat více a zjistila jsem, že čerstvé šťávy pomohly mnoha lidem s jejich zdravotními problémy. Skoro až zázračně.

 

Nedalo mi to a pokračovala jsem ve svém pátrání. Pak přišel den, kdy jsem si řekla, že odšťavňovač prostě musím mít! Odšťavňovač Kuvings mně ihned padl do oka, viděla jsem spoustu videí na youtube a také mě zaujalo, že společnost Kuvings vyhrává všechny možné soutěže svých výrobků. Nebylo tady o čem pochybovat. Moc jsem se těšila, až vyzkouším nepřeberné kombinace čerstvé zeleniny a ovoce.

 

Hned první den jsem začala odšťavňovat o sto šest. Co mě ihned překvapilo, bylo to, že jsem se nemusela s ničím moc krájet, podle návodu byl plnicí otvor dostatečně velký, aby pojal celé jablko! Trochu jsem se bála tvrdé zeleniny, jako třeba mrkve nebo řepy. K mému údivu to pro Kuvings nebyl žádný problém. Vše rozmělnil tak hladce a rychle. Čeho jsem si také všimla, byl fakt, že výsledná šťáva neměla pěnu, ani se po chvíli neoddělovala. V mém oblíbeném stánku totiž používali odšťavňovač a také mixér, aby šťávu dobře smíchali. S Kuvingsem jsem ale žádný mixér nepotřebovala, ta pěna tam prostě nebyla!

 


pomerancova_stavaDalším plusem, který jsem shledala při častějším používání, bylo to, že není až tak hlučný, mohu si tedy dělat čerstvé šťávy i ráno, bez toho, aby na mě klepali sousedi. Jediné, nad čím jsem trochu přemýšlela, bylo co udělat se zbylým „odpadem“. V jedné facebookové diskuzi lidé doporučovali zbylý materiál usušit na placky. Takže už pokukuji také po nějaké dobré sušičce. :)

 

Udělala jsem si z pití šťáv tu nejhezčí denní rutinu. Nosím si je i s sebou v malých lahvičkách jako nejlepší doplňovač energie, vydrží čerstvé opravdu dlouho! Přidala jsem také běh a plavání a odmítám už pracovat bez přestání.

 

Kdo by to byl řekl, že koupě jednoho přístroje může někomu změnit život k lepšímu. Já jsem spokojená, rozhodně teď žiji zdravěji a hlavně pravidelně jím. Po tom všem, co jsem si přečetla, si opravdu dávám pozor na to, jak se svým tělem zacházím a co do něho dávám.

 

Mohu tedy odšťavňovač Kuvings doporučit? Co myslíte!

 

Lenka, 35 let