Recenze k mixéru Vitamix

 

Ráda bych se s vámi podělila o svoji zkušenost s mixérem Vitamix. Konkrétně mám typ Vitamix Pro 300.

 

Po své babičce jsem zdědila nejen vášeň k poctivému vaření, ale také kuchyňský robot Eta. Ani nevím, jak dlouho ho měla, ale myslím, že to bylo i několik desítek let. Pamatuji si, že jsme v něm dělali všechno, od domácích šťáv a sirupů až po máslové krémy na dortové korpusy nebo rajčatový protlak. Ačkoliv byl velký a hlučný, myslela jsem si, že jej jen tak nic nepřekoná.

 

vitamix_koktejlMinulý rok se během přípravy banánového koktejlu zasekl a už jsem ho nerozběhla. Mohla jsem se rozhodnout, jestli ho dám draze opravit (tento typ se již nevyrábí), nebo se s ním rozloučím. Bohužel jsem se nakonec rozhodla pro druhou variantu. Bohužel, nebo bohudík! Nějaký čas jsem na složitější vaření zanevřela a omezila se na rychlou přípravu pokrmů. Po čase mi to ale nedalo a začala jsem se zajímat, jakým směrem se přístroje na vaření vyvíjely.

 

Dozvěděla jsem se, že kuchyňské roboty už dávno nahradily chytré mixéry. Cítila jsem, že ve mně opět vzplanula vášeň pro vaření (k libosti mého manžela!). Pročetla jsem si snad všechny diskuze a recenze všelijakých mixérů, co mě ale zaujalo, byly mixéry Vitamix. Jediné, co mě od nich trochu odrazovalo, byla cena. Snažila jsem se tedy najít stejně kvalitní přístroj za nižší cenu. Jenže u všech těch levnějších přístrojů vždy něco chybělo. Buď neměly to, nebo ono.

 

Dlouho jsem nad tím přemýšlela a pak jsem si s klidem v duši řekla, že je lepší mít jeden kvalitní přístroj, který umí všechno a vydrží mnoho let (třeba ho také zdědí jedno z mých vnoučat!), než levnější variantu bez pořádné záruky a k tomu další doplňující přístroje. Konzultovala jsem to s manželem a ten mi dal za pravdu. Jeho nejvíc zaujala síla motoru a bytelná konstrukce, tomu já zas tak moc nerozumím, ale měla jsem radost, že s mým výběrem souhlasil.

 

Nemohla jsem se dočkat, až mi dorazí a já si budu moct uvařit všechny ty dobroty, co jsme s mojí babičkou dělávaly. Třetí den od objednávky už se vyjímal na mém stole. Začala jsem studovat na internetu, co všechno s ním můžu uvařit, a nestačila jsem se divit. V podstatě úplně všechno. To, co jsme s babičkou vařívaly, byl jen zlomek toho, co jsem dokázala vytvořit později. Co mě asi nejvíce zaujalo, byla ořechová másla, mouka a rostlinná mléka. Nechtělo se mi věřit, že mixér dokáže umlít obilí na nejjemnější mouku, nebo že si poradí s tvrdými ořechy a vytvoří z nich jemné ořechové máslo. To moje děti naprosto milují a já nemám výčitky, že mlsají nezdravě.

 

talir_polevkyVlastně mě to celé přivedlo k tomu, že jsem se začala zajímat i více o to, co vlastně jíme. Už vím, co to jsou smoothie, jak dělat zdravé cukroví, nebo že jemná krémová polévka může být vyrobena i za studena. Popravdě jsme také od té doby mnoho ušetřili, protože tím, že si vše vyrábíme doma, tak potřebujeme jen původní suroviny (obilí, ořechy, ovoce, zelenina atd.) a ty nejsou moc drahé. V létě jsme takto spotřebovali všechnu zeleninu a ovoce ze zahrady a máme spoustu sklenic zavařenin a šťáv na zimu.

 

Doporučila bych tento výrobek ostatním? Stoprocentně ano! Máme doma skvělý přístroj, který dokáže v kuchyni vše, co si jen zamaneme. Je hezký, lehce se čistí (ani nechci vzpomínat na starý kuchyňský robot!), a i když byla pořizovací cena vyšší, beru to jako dobře rozmyšlenou investici, protože ve výsledku jsme ještě mnoho peněz ušetřili. Navíc celá rodina nyní přemýšlí nad tím, co skvělého zase uvaříme, dokonce i děti se rády zapojují.

Iveta, 32 let