Zpět

Mlýnek na pepř a sůl Catler SM 2011

Catler SM 2011 je nerezový motorický mlýnek na sůl a pepř s keramickými kameny a nastavitelnou hrubostí mletí. Je velmi jednoduše ovladatelný pouhým stisknutím tlačítka s průhledným zásobníkem.

Mlýnek na pepř a sůl Catler SM 2011

Výrobce
Catler
Kód
csm2011
EAN
8590669117550
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
1 225,00 Kč / ks
Bežná cena s DPH
1 290,00 Kč / ks
Ušetříte s DPH
65,00 Kč (-5%)
ks

Popis Parametry

Popis

Popis zboží Mlýnek na pepř a sůl Catler SM 2011

Velmi důležitou charakteristikou je jednoduché ovládání pouhým stisknutím tlačítka. Uvnitř jsou umístěny keramické mlecí kameny. Samozřejmostí je také možnost nastavení hrubosti mletí, snadné plnění a pro zjednodušení zacházení je mlýnek vybaven i průhledným zásobníkem. Všechny kovové části jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli.

Účinky pepře

Pepř je výrazně aromatické koření, které se hodí do mnoha druhů pokrmů. Aroma pepře je nejsilnější, když je pepř čerstvě umletý (v mlýnku na pepř). Celý pepř se používá do marinád, masových a zeleninových vývarů, masových pečení, rybám, do omáček. Mletý používáme do polévek, masitých jídel, omáček, bramborových pokrmů, salátů apod. Bílý a zelený pepř je vhodnější do bílých omáček a mas a do výrobků studené kuchyně.

Přidáním pepře do jídla nejen ovlivňujeme jeho chuť, ale zároveň také pomáháme našemu žaludku s trávením daného pokrmu. Silice obsažené v tomto ostrém koření stimulují produkci slin a trávících šťáv, urychlují, a usnadňují tak trávení jídla a povzbuzují chuť k jídlu vůbec. Pokud pepř přidáme např. k tučnému či jinak těžce stravitelnému pokrmu, pomáháme našemu zažívání a můžeme se preventivně vyhnout pocitům těžkosti v žaludku a pomalého trávení. Zároveň má i lehce dezinfekční účinky a působí též proti nadýmání.  

Jak funguje sůl v našem organismu?

Doplňuje některé chybějící minerální látky - pokud není rafinovaná (vybělená). Sůl nezbytná pro tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku, která je základní látkou při trávení. Správné množství soli je rozhodující pro správnou energetickou činnost ledvin. Příjmem soli regulujeme i správný poměr mezi sodíkem a draslíkem. Čím více konzumujeme tropického ovoce a brambor (které obsahují hodně draslíku), tím více je třeba solit.

Kuchyňská rafinovaná sůl obsahuje dva minerály - sodík a chlór. Sodné i chloridové ionty jsou nedílnou součástí tělesných tekutin a nezastupitelně určují základní vlastnosti vnitřního prostředí našeho organismu.

Sodík má v organismu řadu velmi důležitých funkcí. Ovlivňuje kontrakci svalů, podporuje metabolismus minerálních látek, je důležitý pro růst, udržuje vápník v krvi v rozpustném stavu. Má vliv na vodní hospodářství (zadržuje tekutiny v těle), udržuje elektrickou aktivitu buněk, přenos nervových vzruchů, atd. Měl by ale být v rovnovážném stavu s draslíkem. Pokud je však sodíku vlivem nadměrného solení moc, strhává s sebou draslík, který pak v organismu chybí.

Draslík udržuje tonus svalů, ovlivňuje přenos vzruchů nervovými vlákny, odstraňuje únavu, spolupůsobí při tvorbě tkání a slouží jako přirozené diuretikum. Jeho nedostatek zapříčiňuje nepružnost cév.  

 

Náš tip

Plněný pstruh s čerstvými bylinkami grilovaný na másle

Suroviny:

4 ks pstruha
4 snítky čerstvého tymiánu
4 snítky velkolisté petrželky
2 listy pórku
1 citron, 
čerstvě umletá sůl a pepř
150 g másla
2 polévkové lžíce hladké mouky
 

Očištěného, osušeného pstruha v břišní dutině osolíme, opepříme (čerstvě umletá sůl a pepř zvýrazní chuť). Čerstvé bylinky propláchneme pod tekoucí vodou, osušíme a svážeme do pórku, který vložíme do pstruha spolu s plátkem másla. Takto naplněného pstruha poprášíme hladkou moukou. Gril rozehřejeme na 220°C (poloha SEAR), rozehřejeme zbytek másla a pstruhy po obou stranách do zlatova grilujeme. Osolíme a opepříme.

 

Parametry

Parametry produktu Mlýnek na pepř a sůl Catler SM 2011

Název parametru Hodnota parametru
Materiál Celonerez
Mlecí kameny keramické
Napájení 6 x AA tužková baterie
Použití Jednoduché ovládání pouhým stisknutím tlačítka
Rozměry 5,5 x 5,5 x 21,3 cm
Záruka 24 měsíců
false