Zpět

Lis na olej Sana

Některé oleje mohou při delším anebo nevhodném skladování začít oxidovat. Při oxidaci dochází ke ztrátě cenných látek, chuti a ke žluknutí, po němž se olej stává nepoužitelným. Díky domácímu lisu na olej můžete mít po ruce tolik čerstvého oleje, kolik právě potřebujete.

Doprava zdarma

Výrobce
Sana Products s.r.o.
Kód
oslo
EAN
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
6 200,00 Kč / ks
ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží Lis na olej Sana

Nerezové provedení lisu na olej Sana dokáže za studena vylisovat sezamová, dýňová, lněná i slunečnicová semínka. Vhodnost semen k lisování závisí na jejich obsahu oleje a kvalitě samotných semínek. Olej, který je vylisován za studena, obsahuje mnohem větší množství výživných látek a zároveň si zachovává svou chuť. Při překročení 40 °C dochází k degradaci nenasycených mastných kyselin a některých enzymů, proto Sana pracuje pod touto teplotou.

Součásti balení:

  • plochý klíč
  • čisticí kartáč
  • imbusový klíč
  • náhradní těsnění hřídele
  • vazelína na promazávání hřídele
  • návod k obsluze

Před samotným lisováním je nutné zahřát lis na provozní teplotu, a to buď nalitím horké vody do silikonové nádržky lisu, nebo pomocí drti, kterou jste si schovali z předešlého lisování. Jakmile bude list zahřátý, nejprve vhoďte do násypky malé množství (cca hrstku) semen a teprve až bude patrné, že semena plynule odcházejí, můžete přidat větší množství. 

Sezamová, lněná a slunečnicová semínka můžete lisovat bez problémů a nemusíte je žádným zvláštním způsobem upravovat. Dýňová semínka je nutné ještě před lisováním nasekat nožem na menší kousky, které pak můžete vhazovat do lisu v menších dávkách v průběhu celého lisování. Doporučujeme nesekat semínka v mixéru – výsledkem by pak byla olejnatá drť, kterou lis nedokáže zpracovat.

Mák není možné lisovat vůbec, semínka jsou pro lis příliš drobná. 

Po každém použití je nutno lis rozebrat a vyčistit – údržba a demontáž jsou snadné. Než začnete lis rozebírat, zkontrolujte, zda jsou všechna semínka zpracována a jestli drť zcela přestala odcházet.

Pokud v lisu zůstanou nezpracovaná semínka, demontáž bude obtížnější. Aby nedošlo k poškození silikonového těsnění, je nutné hřídel vyjímat otáčivým pohybem. Pokud budete lis používat každý den, je vhodné 1x týdně namazat ložisko. Tím bude zajištěno volné otáčení hřídele a nebude docházet k vrzání a opotřebení způsobenému suchým třením. Na promazávání hřídele slouží vazelína, která je součástí balení.

Parametry

Parametry produktu Lis na olej Sana

Název parametru Hodnota parametru
Hmotnost 1,9 kg
Materiál nerez
Prodloužená záruka 10 let
Rozměry (v x š x d): 17,4 x 6 x 19,5 cm
false