Zpět

Light Berkey - 4 filtrační vložky

Díky přenosným vodním filtrům Berkey Light® získáte pitnou vodu kdekoli.

Doprava zdarma Novinka Doporučujeme V akci Sleva

Výrobce
New Millennium Concepts Ltd.
Kód
b-BL4X4-BB
EAN
094922528315
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
9 980,00 Kč / ks
Bežná cena s DPH
10 980,00 Kč / ks
Ušetříte s DPH
1 000,00 Kč (-9%)
ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry Soubory ke stažení

Popis

Popis zboží Light Berkey - 4 filtrační vložky 

Model Light Berkey se 4 filtračními vložkami - jedná se o nejvyšší možný počet filtračních vložek použitých v tomto zařízení.

 
Vzhledem k tomu, že filtrační vložky Black Berkey™ jsou tak účinné, že dokáží z vody odstranit i červené potravinářské barvivo, máte možnost pravidelně testovat funkčnost vašeho systému. Doporučujeme, abyste tento test s červeným potravinářským barvivem provedli hned po prvním smontování filtračního systému. Rovněž doporučujeme, abyste prováděli testování každé tři až šest měsíců a také v případě, že vaše zařízení nebylo nějakou dobu používáno nebo předtím, než je odvezete s sebou na cesty či do zahraničí, abyste měli jistotu, že správně funguje.   
 
Filtrační zařízení je zhotoveno z odolného BPA Free kopolyesteru (neobsahuje škodlivý Bisfenol A). Součástí balení jsou dvě až čtyři filtrační vložky a základna. Systém využívá nejnovějších poznatků a zásoba přefiltrované vody činí více než 10 litrů. Smontované zařízení má výšku 67 cm a průměr válce je 23 cm. Bez základny je výška filtračního systému Berkey Light® 53 cm.
 
 
Se dvěma filtračními vložkami Black Berkey® má zařízení kapacitu 4 litry za hodinu.* Se čtyřmi filtračními vložkami Black Berkey® dosahuje zařízení kapacity až 8 litrů za hodinu.
(* Hodnoty jsou uvedeny z praxe, která se může podstatně lišit od laboratorních testů. Výpočet průtoku dle laboratorních testů vychází z plné horní komory. Při dvou filtračních vložkách je objem přefiltrované vody asi 15 litrů za hodinu, při 4 filtračních vložkách až 30 litrů za hodinu.)

Součástí filtračního zařízení jsou 4ks filtračních vložek. 
 
Revoluční filtrační vložky Black Berkey® použité v přenosném zařízení Berkey Light ™ se dají čistit a slouží k odstraňování nebo snižování kontaminace viry, patogenními bakteriemi, cystami a parazity. Filtrační válce rovněž eliminují škodlivé chemické látky, jako jsou herbicidy, pesticidy, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla, radon 222 a trihalometany. Dále snižují obsah rzi, bahna, sedimentů a zdraví škodlivých kovů jako je olovo a rtuť. 

Jak odstranit dusičnany z pitné vody?

Dusičnany z vody lze úspěšně odstranit procesy jako průtok přes filtr s iontoměničovou náplní (anexem), destilací nebo reversní osmózou.
Ohřev ani převaření vody dusičnany neodstraní. Naopak, díky odpaření části vody může jejich koncentrace dokonce lehce vzrůst. Dusičnany neodstraní ani žádné mechanické filtry (tedy ani filtrační systémy Berkey) nebo chemická desinfekce jako je chlorování.
Zařízení je navrženo jak pro použití v domácnosti, tak na chaty / chalupy nebo při cestování, během pobytu v přírodě a při nečekaných mimořádných událostech, kdy je třeba přefiltrovat kontaminovanou vodu. Tento výkonný systém vyčistí jak upravenou, tak neupravenou vodu i z nekontrolovaných zdrojů, jako jsou jezera, potoky, rybníky, případně vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde nejsou příliš přísné předpisy pro kvalitu pitné vody.

 

Součástí balení je:

  • vodní filtr Light Berkey
  • 4 filtrační vložky Black Berkey
  • návod v českém jazyce
* Veškeré případné placené testy a rozbory vody v souvislosti s filtračními systémy Berkey provedené ze strany kupujícího si bez výjimky kupující objednává a hradí na vlastní účet. Kupujícímu nevzniká nárok na úhradu nákladů za tyto provedené testy a rozbory a to ani v případě, kdy kupující platně odstoupí od kupní smlouvy a bude mu vrácena plná výše kupní ceny.

Výhody filtračních vložek Black Berkey™


Dlouhá životnost
Není nutné kupovat drahé filtry na jedno použití. Filtrační vložky Black Berkey™ lze čistit! 
Sníží-li se průtok filtrované vody, stačí očistit filtrační vložky Black Berkey™ pod tekoucí vodou pomocí hrubé části houbičky na nádobí, znovu je instalovat a váš systém bude opět připraven filtrovat vodu. Každá filtrační vložka dokáže přefiltrovat více než 11 350 litrů vody (u dvou válců je to více než 22 700 litrů) a poskytovat vám řadu let čistou a zdravotně nezávadnou vodu. 

Testování účinnosti
Vzhledem k tomu, že filtrační vložky Black Berkey™ jsou tak účinné, že dokáží z vody odstranit i červené potravinářské barvivo, máte možnost pravidelně testovat funkčnost vašeho systému. Doporučujeme, abyste tento test s červeným potravinářským barvivem provedli hned po prvním smontování filtračního systému. Rovněž doporučujeme, abyste prováděli testování každé tři až šest měsíců a také v případě, že vaše zařízení nebylo nějakou dobu používáno nebo předtím, než je odvezete s sebou na cesty či do zahraničí, abyste měli jistotu, že správně funguje. 
Filtrační systém Black Berkey™ byl testován státními laboratořemi s akreditací EPA a výsledky předčily normy NSF/ANSI 53.

 

Video: Berkey Light


 

(Stručný překlad videa) Lehký, průhledný a přenosný filtrační systém Berkey Light s hmotností 3 kg, průměrem 23 cm a výškou jen 67 cm zabere minimum místa. Objem je 10 l a se dvěma filtračními vložkami dokáže vyčistit přes 360 litrů vody za 24 h. (Lze rozšířit na 720 l / den.) Je ideální pro běžné rodiny i menší kolektivy. 
Je vyroben z BPA a BPS free kopolyesteru, který neabsorbuje ani neuvolňuje jakékoli chutě či vůně. 
Dlouhodobě odolává poškození či rozbití, což ho předurčuje jak pro použití v interiéru, tak venku během kempování apod. V případě ohrožení poslouží 100 až 200 lidem. Průhlednost umožňuje vidět, kolik vody je potřeba doplnit. S podstavcem lze plnit sklenice vodou bez nutnosti umístění filtru na okraj stolu. 
(Volitelnou možností je osvětlená základna.) 
Berkey Light je nejekonomičtější systém filtrace vody. 

Parametry

Parametry produktu Light Berkey - 4 filtrační vložky

Název parametru Hodnota parametru
Materiál BPA free kopolyester
Objem vody 10 litrů
Počet vložek 4 filtrační vložky
Průměr 23 cm
Přefiltrovaný objem 8 litrů za hodinu (dle praxe)
Výška komory 67 cm
Záruka 5/2 filtrační zařízení/vložky

Soubory ke stažení

Soubory ke stažení

Související zboží

false