Zpět

ChufaMix Veggie Drinks Maker - výrobník rostlinných nápojů

Výrobník rostlinného mléka Veggiefino vám umožní přípravu chutného sojového, rýžového nebo ořechového mléka v pohodlí domova za mnohem nižší náklady, než je tomu u kupovaných balených rostlinných mlék.

 

Výrobce
ChufaMix
Kód
chvrn
EAN
8437012599000
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
1 490,00 Kč / ks
ks

Popis Parametry

Popis

Popis zboží ChufaMix Veggie Drinks Maker - výrobník rostlinných nápojů

Veggiefino je přístroj k domácí výrobě čerstvých rostlinných mlék. Pomocí něj si snadno připravíte třeba sojové, rýžové nebo ořechové mléko. Je neocenitelným pomocníkem pro lidi s nesnášenlivostí laktózy i pro vyznavače zdravého životního stylu. 
 
 
K přípravě rostlinného mléka budete potřebovat:
  • Veggiefino
  • tyčový mixér
  • 5 minut času.

Sojové boby
Sojové boby obsahují velké procento bílkovin, jsou proto velmi syté a mají vysokou nutriční hodnotu. Obsahují vlákninu, železo, vápník a vitamín A.


Srovnání sojového mléka a kravského mléka


1) Sojové mléko obsahuje zeleninové proteiny

Díky pravidelnému přísunu rostlinných bílkovin vám nebude hrozit osteoporóza, jako u konzumace živočišných a mléčných bílkovin.

 

2) Sojové mléko neobsahuje laktózu

Asi 75% světové populace nesnáší laktózu.  Některé etnické skupiny jsou postiženy více než jiné.  Například 75 % Afričanů a 90 % Asijatů mají nesnášenlivost laktózy.
Sójové mléko obsahuje cukry prebiotické stachyosy a rafinózy. Tyto cukry posilují imunitu a pomáhají snižovat množství toxických látek v těle.


3) Na sojové mléko je alergických daleko méně lidí
Studie prokázaly, že na kravské mléko je alergických 2,5 % dětí, zatímco na sojové pouze 0,5 % dětí.

 

4) Sojové mléko dokáže snížit hladinu cholesterolu

Bílkoviny obsažené v kravském mléce nemají žádný vliv na snížení cholesterolu, naopak jej zvyšují. Sójové bílkoviny mají opačný efekt. Společnost FDA (potraviny a léčiva v USA) potvrzuje, že sójové bílkoviny mohou významně snížit riziko koronárních srdečních onemocnění.  FDA doporučuje zahrnout 25 g sojových bílkovin do každodenního jídelníčku.


5) Sojové mléko neobsahuje žádné hormony

Mléko rostlinného původu neobsahuje žádné syntetické hormony, jako je tomu u mléka kravského. Kravám se přidává do mléka syntetický hormon rBGH (rekombinantní růstový hormon skotu), který zvyšuje produkci mléka až o 20 procent.


6) Sojové mléko nezpůsobuje cukrovku

I když mezi vědci neexistuje žádná obecná shoda, některé studie prokázaly spojitost mezi pitím kravského mléka v raném životě a rozvojem cukrovky. To se netýká sójového mléka.


7) Sojové mléko je bohaté na isoflavony
Sojové mléko je velmi bohaté na isoflavonoidy na rozdíl od kravského, které je neobsahuje vůbec.  Každý šálek sójového mléka obsahuje asi 20 mg isoflavonoidů.  Isoflavony mají mnoho zdravotních výhod, včetně snižování cholesterolu, zmírňování příznaků menopauzy, prevence osteoporózy a snížení rizika pro určité druhy rakoviny (prostaty a prsu). Isoflavony jsou také antioxidanty, které chrání naše buňky a DNA před oxidací.

 

Parametry

Parametry produktu ChufaMix Veggie Drinks Maker - výrobník rostlinných nápojů

Název parametru Hodnota parametru
Barva krémová
Hmotnost 0,676 kg
Rozměry (š x v x h): 12,5 x 27 x 12,5 cm
Záruka 24 měsíců
false