Jak vybrat nejlepší sušičku potravin?

 

Jistě to znáte z vlastní zkušenosti – v průběhu dne se kvůli povinnostem nemáte čas ani na chvíli zastavit, a když přijde čas svačiny, tak se většinou pouze odbydete kupovanou tyčinkou plnou potravinářských aditiv a přidaných cukrů.

 

Co to ale změnit a začít s moderním typem stravování v podobě sušeného ovoce a zeleniny připraveného u vás doma v kuchyni? Zní vám tato myšlenka lákavě? Pokud ano, pokračujte ve čtení následujícího článku a my vám poradíme, jak si vybrat tu nejlepší sušičku potravin, která bude vyhovovat právě vašim potřebám!

 

maso3Teplota a proudění vzduchu

I když se sušení potravin nemusí na první pohled zdát jako složitý proces, opak je mnohdy pravdou. Pro správné usušení různých typů potravin je třeba nastavit ty správné podmínky, aby se vám nestalo, že vám vaše sušené meruňky nebo domácí hovězí jerky během pár dní napadne plíseň.

 

Před nákupem sušičky se tedy zaměřte na rozsah nastavitelné teploty proklamované výrobcem a rovněž na způsob distribuce vzduchu v přístroji. Nejrovnoměrnější sušení vám zajistí sušičky s horizontálním prouděním, které se hodí pro sušení jednoho druhu potravin. Pokud chcete naopak dohromady sušit hned několik typů ovoce a zeleniny, sáhněte po přístroji s vertikálním prouděním.

 

suseni_ovoceOvládaní a čištění sušičky

Na trhu můžete narazit na celou řadu různě koncipovaných sušiček vyžadujících více či méně asistence při zpracování potravin. Pokud nemáte zájem o kontrolování ovoce, zeleniny a masa během sušení a průběžném prohazování jednotlivých sušicích přihrádek, máte tu možnost zakoupit si modely, jež jsou plně samostatné a zaručí vám perfektní výsledek bez jakéhokoli vynaloženého úsilí z vaší strany.

 

Rozdíly můžete rovněž naleznout v komplikovanosti čištění přístrojů, které mnohdy nemusí být zrovna jednoduché. Jestli chcete tedy ušetřit cenné minuty, sáhněte raději po sušičce, která má zdroj vzdušného proudění zabudován na horní straně a všechny její části jsou lehce vyjmutelné.

 

Příslušenství přístroje

Cena sušiček se odvíjí nejen od kvality jejich zpracování a výkonu motoru, ale rovněž od přidaných ovládacích prvků, kterými můžete průběh sušení zefektivnit. Prvním z těchto prvků je nastavitelná teplota zabudovaným termostatem.

 

Možnost měnit teplotu v průběhu sušení se vám vyplatí, pokud se chystáte najednou sušit více než jeden druh jídla, protože každý druh vyžaduje pro své správné zpracování specifické podmínky. V tomto případě vám také přijde vhod další součást příslušenství – časovač, který vás upozorní na dobu, kdy je třeba jeden z druhů potravin již ze sušičky vyjmout. Jestli byste ale raději dali přednost samostatnému přístroji, můžete si rovněž vybrat takový, který má přednastavený program, jenž sám ukončí průběh sušení.