Go Berkey - na cesty

 

Vyznavači dlouhých procházek, túr a třeba i nordic-walkingu jistě ocení revoluční novinku na trhu – přenosnou láhev se zabudovaným filtračním zařízením, díky němuž s sebou nemusíte tahat hektolitry vody na zádech – stačí nabrat vodu z potoka, chvíli počkat, až proteče přes filtry, a můžete ji rovnou bez obav pít. Filtry zachytí kromě mechanických nečistot i bakterie, viry a nejrůznější patogeny či pesticidy, můžete si být tedy jisti, že pijete zdravotně nezávadnou vodu.

 

K dostání je buď samotná láhev Sport Berkey s objemem 650 ml, nebo si rovněž můžete pořídit celý set Go Berkey Kit, který obsahuje nerezové zařízení Go Berkey, jednu filtrační vložku Black Berkey, samotnou plastovou láhev Sport Berkey a praktický přenosný vak, v němž můžete vše pohodlně nosit. Použití je velmi jednoduché a co je hlavní – pro vlastní filtraci nepotřebujete žádný zdroj elektřiny, o vše se postará gravitace.

 

Sestavení filtračního systému vám zabere nanejvýš dvě minuty – nejdříve přišroubujete úchyt na horní stranu nádoby, následně připevníte kohoutek s těsněním a pootočíte jej do polohy „9 hodin“. Na vnitřní stranu kohoutku připevníte matici a kohoutek dotáhnete, vložíte bílé zátky tak, aby doléhalo těsnění, a do otvorů vložíte zátky černé. Filtrační vložku nasunete na těsnění, našroubujete křídlovou matici, utáhnete a spojíte horní a spodní nádobu. A vše je připraveno.