Fermentované sirupy pro zdravější trávení a jako prevence proti stárnutí

 

S jídlem je to jako s oblečením – co bylo staré a zapomnělo se na to, se vrací zpět do módy. A nejinak je tomu i s fermentovanými sirupy. Asi nejstarším receptem je sirup připravený z květů černého bezu (Sambucus nigra, L.) – původně využívaný odvar se používal jako močopudný prostředek, na rozpouštění hlenu a podporoval pocení při horečce. Fermentovaná verze si všechny tyto vlastnosti zachovává, ale rozšiřuje je ještě o obsah probiotických kultur, které napomáhají trávení a vstřebávání tuků a olejů ve dvanáctníku (což je první část tenkého střeva navazující na žaludek, kde tento děj probíhá). Potvrzené účinky byly rovněž zaznamenány při potížích s nedostatečnou činností žlučníku.

 

Dobře fungující metabolismus je nezbytným předpokladem pro správnou činnost orgánů a celkovou vitalitu člověka. Nutno podotknout, že toho pojídáním tabletek ve velkém rozhodně nedocílíte. Proč tedy nepošetřit rodinný rozpočet a současně neudělat něco pro své zdraví? Stačí vyrazit do přírody, nasbírat patřičné suroviny, vložit je do fermentoru Kuvings a pak si už jen vychutnat zdravou a chutnou šťávu bez chemikálií. Fermentor pracuje při nízkých teplotách, takže se nemusíte obávat, že by došlo k degradaci tělu prospěšných látek, a manipulace s přístrojem je navíc jednoduchá a bezpečná. Proč to tedy nevyzkoušet?

 

Citronový sirup s enzymy

citronovy_sirup

 

Ingredience:

700 g citronů, 700 g cukru

 

Postup:

1. Citrony opláchněte a očistěte. Neoloupané citrony nakrájejte na 3 – 5 mm tenké měsíčky.
2. Do nádoby vložte citrony a cukr a vše dobře rozmixujte.
3. Zvolte funkci „Ocet“ ve fermentoru Kuvings a zahajte fermentaci.
4. Po dokončení fermentace použijte filtr na výrobu sýru k oddělení ovocné dužiny od sirupu.
5. Sirup ponechte zchladnout při pokojové teplotě a nalijte ho do předem dezinfikované lahve.

 

 

Tip: Citrony se řadí (navzdory jejich kyselé chuti) mezi zásadité potraviny. Ty potřebuje naše tělo, aby nedošlo k jeho překyselení. Citrony jsou zároveň velice efektivní pro zjemnění pokožky a účinným pomocníkem v boji proti kožním problémům. Při výrobě sirupu z citronů dbejte na to, aby vaše pokožka rukou byla čistá. Pokud nemáte příliš rádi hořkou chuť, citrony předem zbavte slupky.

 

 

 

Filtrovat

Zobrazit
Dostupnost
Řadit
Výrobce
Podle ceny
4 990,00 Kč
4 990,00 Kč