Zpět

elektrický mlýnek na obilí Waldner Biotech SILENCE

Elektrický mlýnek Waldner Biotech Silence se silným motorem, který poskytuje více výkonu ke kvalitnímu mletí obilí. Vyrobený z masivu borovice.

Doprava zdarma

Výrobce
Waldner Biotech
Kód
mSC
EAN
9192684137965
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
11 990,00 Kč / ks
ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry Soubory ke stažení

Popis

Popis zboží elektrický mlýnek na obilí Waldner Biotech SILENCE

Elektrický mlýnek Waldner Biotech Silece stačí postavit na stabilní a vodorovnou plochu a nastavit jemnost mletí (uvolníte jistící šroub a otáčením násypky nastavíte požadovanou hrubost, poté opět zajistíte šroubem). Během krátké chvilky pomelete obilí na kvalitní mouku plnou minerálních látek a vlákniny.

 

Malý mlýnek, silný motor, velký výkon

Výkon a výsledek mletí obilí závisí na vlastnostech mletého materiálu. Čím sušší je materiál, tím vyšší je výkon a jemnost mletí.
 
Elektrický mlýnek Silence Waldner Biotech s průmyslovým motorem překoná vaše očekávání. V mlýnku snadno a rychle umelete na hrubo či na jemno:
 • špaldu, pšenici, proso, žito, kukuřici, rýži, cizrnu a další obilí
 • oves, sójové boby, fazole a další obilí, semena a luštěniny
 • fenykl, kmín, koriandr, mořskou sůl a další koření

Kamenné mlýnky nejsou vhodné na mletí olejnatých semen, jako je slunečnice, sezam, lněné semínko, mák apod.

Ve standardní výbavě všech elektrických mlýnků Waldner Biotech je pojistka proti přehřátí. Můžete proto využít výkon tohoto přístroje naplno, bez obavy poškození motoru. Mlecí kameny jsou samoostřící, není potřeba žádná dodatečná provozní údržba.

Mlýnek není určen pro komerční provoz, pro práci ve vlhkém či venkovním prostředí.
 

Výkonné mlýnky Waldner Biotech z masivního dřeva

 • Mlýnky Waldner Biotech jsou vyrobeny výhradně z masivního dřeva, na rozdíl od ostatních mlýnků, které bývají standardně vyrobeny ze dřeva lepeného. Lepená dřeva se pro přírodní produkty a mletí obilí nedoporučují.
 • Mají větší mlýnské kameny, tzn. můžete mlít více zrní, aniž by se zahřívalo a navíc s většími kameny umelete jemnější mouku. Tato vlastnost patří k nejdůležitějším parametrům mlýnků.
 • Kvalitní mletí obilí díky silnějšímu motoru
 • Mají v motoru pojistku proti přetížení.
 • Obsahují řadu "dětských" ochranných mechanizmů.
 • Jsou nositely "TÜV" certifikátů, které garantují vysokou kvalitu mlýnků.
 • Prošly testem "AGES" (The Agency for Health and Alimentation Protection) a získaly tak "potravinářský certifikát".

 

Celozrnná mouka si zachovává všechny původní živiny

Pečivo z celozrnné mouky má tmavší zabarvení, je výživnější a chutnější než pečivo z bílé mouky. U celozrnné mouky nejsou odstraněny před mletím obalové vrstvy zrna a klíček. Tyto části obsahují největší množství cenných látek a vlákniny a proto si celozrnná mouka zachovává všechny původní živiny a není to jenom ochuzená škrobovitá hmota. 

Celkově obilniny jsou dobré na zažívání a nervovou soustavu. Je to dáno mimo jiné vlákninou a vitaminy skupiny B, které v obilovinách běžně jsou, ale například z bílé mouky a také z bílé rýže se odstranily.

Bílá mouka  vzniká namletím obroušeného zrna zbaveného klíčku a obalových částí. Ztrácí tak hodnotné živiny, které jsou v obilném zrnu uloženy a které mohou přispět k prevenci cukrovky, srdečních infarktů a mnoha dalších nemocí, které jsou hrozbou dnešní civilizované společnosti. Bílá mouka totiž obsahuje jednoduché cukry, které se vstřebávájí hned na počátku zažívacího traktu přímo do krve. To způsobí rychlé zvýšení hladiny cukru v krvi a v tu chvíli musí slinivka vyplavit inzulín, který cukr zpracuje. Výsledkem je kolísání hladiny cukru v krvi (stejně funguje i trávení bílého cukru). To může vést k vyčerpávání slinivky, k častějšímu podráždění ale i k překyselování organizmu. Důsledkem kolísání hladiny krevního cukru může být i kolísání nálad, přecitlivělost, neklid, bolesti hlavy či nespavost.

Rozdíly mezi celozrnnou a bílou moukou jsou zásadní:

 • Bílá mouka je oproti celozrnné ochuzena řádově o 60% vápníku, 76% železa, 85% hořčíku, 78% zinku, 77 % vitaminu B1, 80% vitaminu B2, 86% vitaminu E.
 • Celé zrno obsahuje tzv. polysacharidy neboli složité cukry, které se uvolňují do krve pomalu a postupně během celého zažívání. Díky tomu máme stálou hladinu krevního cukru.
 • Jednoduché cukry z bílé mouky se vstřebávájí hned na počátku zažívacího traktu přímo do krve, proto se zvýší cukr v krvi najednou.
 • V obilném zrnu je vše dokonale uspořádáno a pokud ho jíme celé, dobře tepelně upravené, pak ho dokážeme dobře strávit a získáme z něj maximum živin.
 • Klíček obsahuje spoustu minerálních látek, vitamínů a enzymů, které jsou nutné pro naštěpení - trávení - škrobu.
 • Bílá mouka je ochuzena o enzymy z klíčku. Její trávení je horší a do střev se dosává příliš mnoho nenaštěpeného škrobu a lepku.
 • Nestrávený lepek může poškozovat sliznici střeva a mohou se přemnožovat plísně.

 

Tip na žitný chléb

Ingredience:
550g čerstvé žitné celozrnné mouky hladké
250g pšenicné celozrnné mouky hrubé
300g pšeničné celozrnné mouky hladké
750ml vlažné vody
80g droždí
1,5 lžíce soli
3 lžíce octa

Postup:
Všechny mouky vysypeme do mísy, promícháme je a uprostřed uděláme důlek, kam dáme droždí a 200ml vody. Vše dobře promícháme a necháme kynout 5 minut. Pak přidáme zbytek vody, octu a sůl. Těsto dobře propracujeme a necháme na teplém místě cca 1 hodinu vykynout. Připravíme si pomoučený vál, na kterém těsto prohněteme, vytvarujeme bochník chleba a položíme jej na plech vyložený pečícím papírem. Těsto necháme ještě 15-20 minut vykynout. Povrch bochníku potřeme slanou vodou a na plech položíme nádobu s vodou a pečeme v troubě na 250 C 15 minut. Jakmile začne bochník červenat, snížíme teplotu na 140 C a ješě 40 minut dopečeme. Po upečení výjmeme bochník z trouby a potřeme jej vodou.

 

Parametry

Parametry produktu elektrický mlýnek na obilí Waldner Biotech SILENCE

Název parametru Hodnota parametru
Hmotnost 8 kg
Kapacita násypky 1 300g
Mlecí kameny korund a keramika
Mlecí výkon 130 g/m
Napětí 230 V
Průměr mlecího kamene 9 cm
Příkon 360 W
Rozměry (Š x H x V): 21 x 24 x 33 cm
Typ dřeva buk
Záruka 8 let

Soubory ke stažení

false