Zpět

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 - stříbrná + dárek ZDARMA

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 využívá k čištění dva způsoby - přímou filtraci přes elektrostatický filtr a tvorbu tzv. iontových clusterů. Nyní dárek ZDARMA.

Výrobce
Högner
Kód
cICs
EAN
8595188800303
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
3 490,00 Kč / ks
ks

Popis Parametry

Popis

Popis zboží Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 - stříbrná + dárek ZDARMA

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 je založena na nejúspěšnější koncepci domácích čističek vzduchu na světě. Jejími hlavními znaky jsou minimální provozní náklady, absolutně tichý provoz, zdařilý a moderní design a vestavěný generátor, který produkuje zdraví prospěšné vzdušné anionty.

 

Co stojí za úspěchem čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6?  

Jednou z nejvýznamnějších výhod jsou nulové výdaje za výměnné filtry, neuvěřitelně nízké provozní náklady a samozřejmě také tichý provoz a zdařilý design. Za poslední čtyři roky se Ionic-CARE Triton X6 stala bezkonkurenčně nejprodávanější čističkou vzduchu v České republice.   Čistička vzduchu Ionic-CARE TRITON X6 dosahuje až 93 % účinnosti (alergeny, pyly, plísně, mikroprach, cigaretový kouř) a přístroj současně snižuje výskyt bakterií a plísní až o 85 %. U filtru máte garantovanou doživotní záruku - není nutné jej měnit. Tím se výrazně odlišuje od konkurenčních přístrojů, ke kterým je neustále nutné dokupovat nové filtry, což se značně prodraží.  

 

Proč čistit a ionizovat vzduch?

  • výrazné zlepšení dýchání
  • odstranění alergenů a prachu
  • ničení virů a bakterií
  • zlepšení pracovní výkonnosti, koncentrace a paměti
  • zkvalitnění spánku
  • snížení krevního tlaku
  • zlepšení nálady, zmírnění depresivních stavů
  • podpora růstu pokojových rostlin  

Čistička vzduchu Ionic-Care nezpůsobuje nadměrné zvýšení koncentrace ozónu a plně vyhovuje hygienickým normám. Limitní hodnota pro pobytové místnosti 0,05 ppm nebyla dle expertízy SZÚ dosažena, nicméně je třeba zmínit, že při jejím provozu na nejvyšší výkonový stupeň může být citlivými jedinci čichem pach ozónu vnímán. Tento fakt je nicméně dán tím, že člověk je schopen vnímat již koncentrace, které nepředstavují riziko pro zdraví.  

 

Přístroj má 3 úrovně nastavení chodu dle velikosti prostoru, kde je využíván:  

1) Nastavení LO (nízký výkon) je určen pro prostor o cca 25 m2. Maximální příkon při tomto režimu činí 8 W, vzduchový výkon je 15 m3/hod a cyklus sestává z 25 vteřin provozu a 50 vteřin pauzy.  

2) Nastavení MED (střední výkon) používejte pro prostor o velikosti 50 m2. V tomto režimu je příkon nejvýše 12 W, vzduchový výkon činí 38 m3/hod a cyklus sestává z 25 s provozu a 25 s pauzy – v opakujících se intervalech.  

3) Nastavení HI (plný výkon) je vhodný pro prostory o až 75 m2. Maximální příkon činí 15 W, vzduchový výkon až 65 m3/hod a proces čistění a ionizace vzduchu probíhá neustále.

Výše uvedené údaje jsou orientační. Jsou standardizovány na běžný provoz v nekuřácké domácnosti s průměrným obsahem prachových, pylových a jiných polétavých částic. Pokud přístroj čistí vzduch v zakouřeném prostředí, případně v prostředí, kde jsou požadavky na čistotu vzduchu výrazně vyšší (např. v domácnosti alergiků a astmatiků), je možné zvolit vyšší stupeň, než je uvedeno. V úvahu je ovšem potřeba brát fakt, že k dlouhodobému pobytu osob je doporučená vzdálenost alespoň 2 m od ionizátoru, nicméně negativní účinky vysokých koncentrací atmosférických iontů nejsou známy.  

Ionizace vzduchu výrazně zvyšuje čistící výkon čističky vzduchu (znásobuje účinnost zachytávání nečistot na elektrostatických filtrech – kolektorech), a proto by do 2 m ve směru „výdechu“ přístroje neměly být umístěny kovové a jiné vodivé předměty, které ionizované částice předčasně vybíjejí.  

 

Jak čistička Ionic-CARE funguje?  

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 využívá k čištění dva způsoby – přímou filtraci přes elektrostatický filtr a tvorbu iontových clusterů.

Na nabitém filtru spolehlivě ulpí veškeré polétavé nečistoty (prach, pyl, zvířecí srst, cigaretový kouř) s účinností až 96 %. Cirkulace vzduchu v přístroji je zajištěno soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí tzv. elektronového větru. Tato moderní technologie nahrazuje zastaralé, hlučné a energeticky náročné ventilační systémy.

Druhým způsobem čištění je tvorba tzv. iontových clusterů. Emitor vzdušných iontů vytváří v domácím prostřední záporně nabité ionty, které se běžně vyskytují v přírodě, ale v uzavřeném prostředí je jich minimum. Záporné ionty mají tu vlastnost, že k sobě přitahují opačně nabité částice - nečistoty jako prach či bakterie. Vznikají tak clustery, které se stanou těžšími než ostatní polétavé částečky, a proto klesají k zemi, kde je pak uklízíme při běžném úklidu. Zároveň jsou také (jako větší hmota) více přitahovány elektronovým větrem, a ulpí tak na elektrostatickém filtru.

 

Pravidelná údržba čističky

Ke spolehlivému provozu potřebuje Ionic-CARE Triton X6 pravidelné čištění. Nečistoty jsou zachycovány zejména na povrchu elektrostatického filtru, ale v menší míře i na ionizačních drátech, které jsou důležitou součástí systému čištění vzduchu. O potřebě odstranit zachycené nečistoty vás bude informovat rozsvícení červené kontrolky. Doporučujeme ale čistit kolektory ještě před rozsvícením kontrolky, jelikož se zvětšující se vrstvou nečistot klesá účinnost čištění.

Samotné čištění je velmi jednoduché, doporučujeme cca 1x týdně vysunout sběrné pláty filtru a otřít je suchým nebo mírně vlhkým hadříkem či houbičkou s hladkým povrchem. V případě silného znečištění, např. v bytě kuřáka, lze filtr omýt saponátem pod tekoucí vodou.

Vnitřní ionizační drátky je třeba čistit každých 8 – 10 dní používání čističky vzduchu. K tomuto účelu slouží táhlo, kterým stačí drátky několika tahy otřít od prachu a jiných nečistot.

 

Video: Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Parametry

Parametry produktu Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 - stříbrná + dárek ZDARMA

Název parametru Hodnota parametru
Barva stříbrná
Dárek Nápojová lahev - Ionic Care
Hlučnost max. 8 dB
Hmotnost 3,3 kg
Napájení 220 – 240V 50Hz
Prodloužená záruka 24 měsíců
Produkce ozónu 0,015 ppm (přípustný limit = 0,05 ppm)
Protiprašná účinnost 93 %
Příkon max. 15 W
Vzduchový výkon až 65 m3/hod
Výška 71 cm
false