Zpět

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 - perleťová bílá + dárek ZDARMA

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 využívá k čištění dva způsoby - přímou filtraci přes elektrostatický filtr a tvorbu tzv. iontových clusterů. Nyní dárek ZDARMA.

 

Výrobce
Högner
Kód
cICpb
EAN
8595188800556
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
3 490,00 Kč / ks
ks

Popis Parametry

Popis

Popis zboží Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 - perleťová bílá + dárek ZDARMA

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 je novinkou na českém trhu. Využívá nejúspěšnější koncepce domácích čističek vzduchu na světě s minimálními provozními náklady (max. 1,60 Kč denně), velmi tichým provozem, vkusným a moderním designem a vestavěným generátorem zdraví prospěšných vzdušných aniontů.

 

Čemu vděčí za svůj úspěch?  

Jedničkou na trhu se stala díky nulovým výdajům za výměnné filtry, minimálním provozním nákladům, absolutně tichému provozu a zdařilému designu. Poslední 4 roky je bezkonkurenčně nejprodávanější čističkou vzduchu v ČR! Alergie, astma, dýchací problémy, nespavost, nervozita, podrážděnost, časté nemoci… na toto všechno zapomeňte!  

 

Proč čistit a ionizovat vzduch?

 • výrazné zlepšení dýchání
 • odstranění alergenů a prachu
 • ničení virů a bakterií
 • zlepšení pracovní výkonnosti, koncentrace a paměti
 • zkvalitnění spánku
 • snížení krevního tlaku
 • zlepšení nálady, zmírnění depresivních stavů
 • podpora růstu pokojových rostlin

Účinnost čištění přístroje Ionic-CARE TRITON X6 dosahuje až 93 % (alergeny, pyly, plísně, mikroprach, cigaretový kouř), přístroj snižuje výskyt bakterií a plísní až o 85%. Na filtr přístroje je poskytována doživotní záruka, není nutno ho měnit. Tím se výrazně odlišuje od konkurenčních přístrojů, ke kterým je neustále nutné dokupovat nové filtry v řádech stokorun.  

 

Jaké jsou výhody Ocean-CARE H4?  

Čistička vzduchu Ionic-Care není zdrojem nadměrných koncentrací ozónu a plně vyhovuje hygienickým normám. Limitní hodnota pro pobytové místnosti 0,05 ppm nebyla dle expertízy SZÚ dosažena. Při provozu na nejvyšší výkonový stupeň může být citlivými jedinci čichem pach ozónu vnímán. Je to dáno tím, že člověk může vnímat již koncentrace, které nepředstavují riziko pro zdraví, čichový práh lidí je zpravidla nižší, než limitní hodnota.  

 

3 úrovně nastavení chodu  
 • Nastavení LO (nízký výkon) používejte pro prostor cca 25 m2. V tomto režimu je příkon maximálně 8 W, vzduchový výkon 15 m3/hod a cyklus sestává z 25 vteřin provozu (proces čištění a ionizace vzduchu) a pak následuje 50 vteřin pauza – vše probíhá v opakujících se intervalech.  
 • Nastavení MED (střední výkon) se používá pro prostor cca 50 m2. Maximální příkon je 12 W, vzduchový výkon 38 m3/hod a cyklus sestává z 25 vteřin provozu a 25vteřinové pauzy.  
 • Nastavení HI (plný výkon) je doporučeno do prostorů až o 75 m2. Příkon pak činí maximálně 15 W, vzduchový výkon je až 65 m3/hod a proces čistění s ionizací vzduchu probíhá neustále.

Výše uvedené údaje jsou orientační a platí pro běžný provoz v nekuřácké domácnosti s průměrným obsahem prachových, pylových a jiných polétavých částic. V případě, že přístroj čistí vzduch v zakouřeném prostředí, případně v prostředí, kde požadujete výrazně zvýšenou čistotu vzduchu (např. v domácnosti alergiků a astmatiků), můžete zvolit vyšší stupeň, než je uvedeno. V úvahu je ovšem potřeba brát fakt, že k dlouhodobému pobytu osob je doporučená vzdálenost alespoň 2 m od ionizátoru, avšak negativní účinky vysokých koncentrací atmosférických iontů nejsou známy, naopak vysoké koncentrace negativních iontů jsou využívány terapeuticky.

 

Čistění vzduchu ionizací  

Ionizace vzduchu výrazně zvyšuje čistící výkon čističky vzduchu (znásobuje účinnost zachytávání nečistot na elektrostatických filtrech – kolektorech), a proto by do 2 m ve směru „výdechu“ přístroje neměly být umístěny kovové a jiné vodivé předměty, které ionizované částice předčasně vybíjejí.  

 

Jak čistička Ionic-CARE funguje?  

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 využívá k čištění dva způsoby. Prvním je přímá filtrace přes elektrostatický filtr. Na něm spolehlivě ulpí veškeré polétavé nečistoty (prach, pyl, zvířecí srst, cigaretový kouř) s účinností až 96 %.

Cirkulaci vzduchu v přístroji zajišťuje soustava elektrod, které pohybují vzduchem pomocí tzv. elektronového větru. Tato moderní technologie nahrazuje zastaralé, hlučné a energeticky náročné ventilační systémy.

Druhým způsobem čištění je tvorba tzv. iontových clusterů. Emitor vzdušných iontů vytváří v domácím prostřední záporně nabité ionty, které se běžně vyskytují v přírodě, ale v uzavřeném prostředí je jich minimum. Záporné ionty mají tu vlastnost, že k sobě přitahují opačně nabité částice. Nečistoty (prach, bakterie) mají kladný náboj, a jsou tedy aniontem přitahovány k sobě do shluků, tzv. clusterů. Tyto clustery se stanou těžšími než ostatní polétavé částečky a proto klesají k zemi, kde je pak uklízíme při běžném úklidu. Zároveň jsou také (jako větší hmota) více přitahovány elektronovým větrem, a ulpí tak na elektrostatickém filtru.  

 

Pravidelná údržba čističky

Ke spolehlivému provozu potřebuje Ionic-CARE Triton X6 pravidelné čištění. Nečistoty jsou zachycovány zejména na povrchu elektrostatického filtru, ale v menší míře i na ionizačních drátech, které jsou důležitou součástí systému čištění vzduchu. O potřebě odstranit zachycené nečistoty informuje rozsvícení červené kontrolky. Doporučujeme ale čistit kolektory ještě před rozsvícením kontrolky, jelikož se zvětšující se vrstvou nečistot klesá účinnost čištění.

Samotné čištění je velmi jednoduché, doporučujeme cca 1x týdně vysunout sběrné pláty filtru a tyto otřít suchým nebo mírně vlhkým hadříkem či houbičkou s hladkým povrchem. V případě silného znečištění, např. v bytě kuřáka, lze filtr omýt saponátem pod tekoucí vodou.

Vnitřní ionizační drátky je třeba čistit každých 8 – 10 dní používání čističky vzduchu. K tomuto účelu slouží táhlo, kterým stačí drátky několika tahy otřít od prachu a jiných nečistot.Video: Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Parametry

Parametry produktu Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 - perleťová bílá + dárek ZDARMA

Název parametru Hodnota parametru
Barva perleťová bílá
Dárek Nápojová lahev - Ionic Care
Hlučnost max. 8 dB
Hmotnost 3,3 kg
Napájení 220 – 240V 50Hz
Prodloužená záruka 24 měsíců
Produkce ozónu 0,015 ppm (přípustný limit = 0,05 ppm)
Protiprašná účinnost 93 %
Příkon max. 15 W
Vzduchový výkon až 65 m3/hod
Výška 71 cm
false