Zpět

Big Berkey - 4 filtrační vložky

Přenosné filtry na vodu Big Berkey®.

Doprava zdarma Novinka V akci Sleva

Výrobce
New Millennium Concepts Ltd.
Kód
BK4X4-BB
EAN
094922528254
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
10 980,00 Kč / ks
Bežná cena s DPH
11 980,00 Kč / ks
Ušetříte s DPH
1 000,00 Kč (-8%)
ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry Soubory ke stažení

Popis

Popis zboží Big Berkey - 4 filtrační vložky

berkey_podelny_faq1
2016_04_08_143921
 

Model Big Berkey se 4 filtračními vložkami - jedná se o nejvyšší možný počet filtračních vložek použitých v tomto zařízení.

 
Systém vodních filtrů Big Berkey® je všestranný a výborně poslouží menším a středně velkým rodinám. Vodní filtry Berkey jsou plně využitelné také při cestování i aktivitách v přírodě, protože nejsou závislé na připojení k elektřině a vodovodu. Umožňují dokonce v naléhavých případech ohrožení či nouze využití vody z nekontrolovaných zdrojů. 
 
Díky tomuto výkonnému systému si můžete vyčistit upravenou i neupravenou vodu. Hodí se na vodu z jezer, potoků, rybníků či vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde nejsou příliš přísné standardy pro pitnou vodu. Přenosné vodní filtry Big Berkey® jsou ideální pro každodenní používání doma, pro zásobování pitnou vodou v rekreačních objektech (chaty a chalupy) a pro aktivity v přírodě. Jsou nepostradatelné v prostředí, kde není k dispozici upravená voda, tlaková voda ani elektřina. 
 
2016_04_08_143725Vodní filtr Big Berkey® dokáže odstranit viry, patogenní bakterie, cysty a parazity a rovněž zbavuje vodu škodlivých chemických látek, jako jsou herbicidy, pesticidy, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla, radon 222 a trihalometany. 
 
Filtrací se také eliminuje obsah rzi, bahna, sedimentů, voda je zbavena nepříjemné chuti a zápachu, stejně jako zdraví škodlivých těžkých kovů (např. olovo a rtuť). Systém je tak výkonný, že dokáže odstranit z vody i červené potravinářské barvivo, přičemž ve vodě zůstanou zachovány zdraví prospěšné minerály, které jsou potřebné pro vaše tělo. Žádný jiný systém není takto účinný.
2016_04_08_143848

Vodní filtry Big Berkey® jsou vyrobeny z vysoce leštěné nerezové oceli pro potravinářské účely (Jedná se o třídu oceli AISI 304 (1.4301), která se využívá v potravinářském průmyslu, v mlékárenství, pivovarnictví a vinařství, v chemickém průmyslu, ve zdravotnictví a kosmetice a v dalších oblastech. Základním typem je chrom-niklová austenitická ocel a její složení vyhovuje normě pro použití výrobků pro potraviny a pitnou vodu. Ocel je odolná proti korozi, vodě, vodní páře a vlhkosti vzduchu a odolává povětrnostním vlivům.) a dodávají se se dvěma až čtyřmi filtračními vložkami Black Berkey®, které využívají nejnovějších technologických postupů pro čištění vody. Objem vody v tomto systému je 8,5 litrů, výška komory je 49 cm a průměr 21,6 cm. Horní komora je při dopravě umístěna uvnitř dolní komory (výška 33 cm). 
 
Systém obsahuje čtyři filtrační vložky Black Berkey®, které přefiltrují asi 7 litrů za hodinu.* 
(* Hodnoty jsou uvedeny z praxe, která se může podstatně lišit od laboratorních testů. Výpočet průtoku dle laboratorních testů vychází z plné horní komory. Při čtyřech filtračních vložkách je objem přefiltrované vody asi 26,5 litrů za hodinu.) 
 
* Výpočet průtoku vychází z plné horní komory. S poklesem hladiny vody se snižuje i průtok.

Součástí filtračního zařízení jsou 4ks filtračních vložek.

Dokoupitelné příslušenství:

113_sgKohoutek s ukazatelem hladiny pro Big Berkey


- díky tomuto kohoutku snadno uvidíte výšku hladiny ve spodní komoře systému Berkey
- skleněná trubice je chráněna nerezovým obalem
- velikost 7,5"

 

51rrdpzu5_l._sy355_1Nerezová základna pro Big Berkey


- podstavec pro lepší umístění systému Big Berkey
- spodní část opatřena protiskluzovou úpravou


 

119_prBlack Berkey Primer


- pomůcka k primování (vytlačení vzduchu z mikropórů) filtračních vložek
- jedná se o ruční pumpičku, která připraví k provozu filtrační vložky Black Berkey bez nutnosti tlakové vody

 

Video: Snadné a rychle sestavení filtračního systému Berkey

(Stručný překlad videa) Před započetím si pečlivě umyjte ruce, aby součásti filtrace zůstaly čisté. Zkontrolujte obsah balení. 
- Vložte zespodu víka šroubek a shora přišroubujte úchyt. 
- Vybalte kohoutek, nasuňte na jeho závit těsnění (plochou stranou k výpusti), zasuňte závit zvenku do otvoru na boku spodní nádoby a pootočte jím vlevo do polohy “9 hodin”.  
- Navlečte těsnění na závit kohoutku uvnitř nádoby, našroubujte na závit matici a rukou dotáhněte. Přidržte matici uvnitř a druhou rukou pootočte kohoutem doprava do pozice “12 hodin”.
- Pokud jste neobjednali plný počet filtrů, utěsněte nadbytečné otvory ve dně horní nádoby bílými nebo černými zátkami. Bílé zátky vložte tak, aby jedno těsnění přiléhalo ke dnu nádoby shora a druhé zdola a utáhněte. Černé zátky jednoduše zasuňte do otvorů. 
- Připravte filtrační vložky Berkey k použití. Detailní instrukce k “primování” vložek viz návod.
- Na závit primované filtrační vložky nasuňte těsnění a vložte závit do otvoru ve dně horní nádoby. Na závit našroubujte křídlovou matku a rukou utáhněte. (Nepoužívejte nářadí k dotažení, aby se nestrhly závity.)
- Na závěr posaďte horní nádobu na spodní, naplňte horní nádobu vodou a uzavřete ji víkem. Filtrace běží.

Parametry

Parametry produktu Big Berkey - 4 filtrační vložky

Název parametru Hodnota parametru
Materiál nerezová ocel pro potravinářské účely
Objem vody 8,5 litru
Počet vložek 4 filtrační vložky
Průměr 21,6 cm
Přefiltrovaný objem 7 litrů za hodinu (dle praxe)
Výška komory 49 cm
Záruka 5/2 filtrační zařízení/vložky

Soubory ke stažení

Soubory ke stažení

Související zboží

false