Zpět

šnekový odšťavňovač Omega VRT352FS stříbrná

Vertikální šnekový odšťavňovač s nízkými otáčkami Omega VRT352FS je nástupcem odšťavňovače Omega VRT330. Nyní doprava ZDARMA.

Doprava zdarma

Výrobce
Omega
Kód
oovrt352s
EAN
737416035202
Dostupnost
Ihned k odběru
Skladem
Naše cena s DPH
8 960,00 Kč / ks

Volitelné parametry produktu

ks
Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).

Popis Parametry

Popis

Popis zboží šnekový odšťavňovač Omega VRT352FS stříbrná

Odšťavňovač Omega VRT352FS využívá vertikální patentovaný šnek, a jeho plnění je proto mnohem snazší než u běžných odšťavňovačů. Otočný šnek je stejně jako u odšťavňovače Omega 8004 a 8006 vyroben z tvrzeného plastu, díky čemuž je mimořádně odolný a tedy vysoce spolehlivý. Při výrobě byly použity nové BPA free materiály, které jsou zdravotně nezávadné. Další výhodou je také nová uzavíratelná výpusť, která umožňuje přípravu ořechového mléka a smíchání šťávy přímo v odšťavňovací komoře. Vyhnete se tak zbytečné další manipulaci.

 

Omega VRT352 je vhodný pro všechny, kteří chtějí experimentovat a zpracovávat nejrůznější druhy zeleniny – od listové zeleniny a bylin, až po tvrdou kořenovou zeleninu. Odšťavňovač je vybaven bezpečnostní pojistkou, takže nedojde k jeho zahlcení při vložení nadměrného množství surovin. Další výhodou je nízká hmotnost odšťavňovače, díky čemuž není problém jej kdykoli přemístit. Zároveň je však váha dostatečná, aby nemohlo dojít k převrhnutí přístroje.

 

Odšťavňovač Omega VRT352 patří i přes svou vyšší rychlost mezi nízkootáčkové odšťavňovače (70 otáček za minutu). Díky pomalému odšťavňování nedochází k zahřívání surovin a ke vhánění nadměrného množství vzduchu do výsledné šťávy, která vydrží déle čerstvá a zůstává v ní zachováno maximum výživných látek. Ty by jinak za vyšší teploty denaturovaly a znehodnotily se.

 

Při odšťavňování větší tvrdé zeleniny, např. mrkve, je potřeba ji podélně rozkrojit a vhazovat kousky postupně, aby nedošlo k automatickému zastavení motoru, který je tak chráněn proti poškození. V případě, že odšťavňujete jablka, je nutné, aby byla tvrdá. Jinak by vznikala hustá šťáva s vyšším podílem vlákniny.

 

S jakými potravinami si odšťavňovač Omega VRT352FS poradí?

Omega VRT352FS se skvěle hodí na klasické ovoce (jablka, hrušky, švestky, mandarinky, hroznové víno…) a zeleninu (okurky, cibule, rajčata, meloun…). Nicméně není příliš vhodný na kořenovou zeleninu nebo pro zpracovávání samostatné listové zeleniny.

 

NÁŠ TIP: 

Nápoj s brusinkami a malinami

Brusinky jsou skvělým zdrojem vitaminů a nejrůznějších enzymů. Jsou známé především pro své močopudné účinky a také se používají jako prevence zánětů močových cest. Dále zlepšují funkci imunitního systému a snižují krevní tlak. V malinách je pro změnu obsaženo velké množství vitaminu C, který je významným antioxidantem.

Přísady:

150 g malin, 150 g brusinek

Postup

Maliny a brusinky omyjte ve studené vodě a odšťavněte. Šťávy smíchejte ve sklenici a nechejte hodinu stát v lednici nebo přihoďte kostku ledu. Pro zvýraznění chuti můžete přidat pár kapek citronové šťávy nebo nechat vyluhovat pár lístků máty či meduňky.

 

Video: Test šnekového odšťavňovače Omega VRT350

Parametry

Parametry produktu šnekový odšťavňovač Omega VRT352FS stříbrná

Název parametru Hodnota parametru
Barva stříbrná
Dárek Digitální kuchyňská váha Sencor
Hmotnost 5,2 kg
Otáčky/min. 70
Prodloužená záruka 6/3 (motor/díly)
Příkon 150 W
Rozměry 40,2 x 25 x 17,3 cm
Způsob odšťavňování šnekový
false